Pontot hullajtott Dunaújvárosban a Gyergyói HK

Gergely Imre 2024. október 13., 20:42 utolsó módosítás: 2024. október 13., 23:17

Ötvenegyet lőtt kapura a hivatalos statisztika szerint a Gyergyói Hoki Klub az Acélbikák otthonában, de csak két pontot szerzett. A házigazda kihozta magából a maximumot, a GYHK kevésbé.

Nem igazán játszott jól a Gyergyói Hoki Klub Fotó: DAB/Anda Fábián

A jégkorong Erste Liga vasárnap délutáni mérkőzésének elején nagy lendülettel játszott a Dunaújváros, többször is veszélyes lövésekkel tesztelték Rinnét, majd átvette a játék irányítását a GYHK. Ennek eredményeként Vincze Péter a 9. percben meg is szerezte a vezetést, majd mindjárt utána Gerads használta ki az első gyergyói emberelőnyt.

A második harmadban elkényelmesedett a székelyföldi együttes, nem voltak elég határozottak, sőt emberelőnyben játszva összeszerencsétlenkedték az Acélbikák szépítő találatát is.

•  Fotó: DAB/Anda Fábián
Fotó: DAB/Anda Fábián

Utána Vayrynen bombája visszahozta a kétgólos előnyt, de a szünet előtt Hári 2–3-ra alakította az állást. Ezért a húsz percért valószínűleg nem dicsérte meg a csapatát Markus Juurikkala.

Ha volt is fejmosás az öltözőben, ez nem segített. Nyomott, nyomott a GYHK, de nem volt elég éles. Minden lövés Tóth Balázsban akadt el. A Dunaújváros pedig egyszer kiszabadult a szorításból és Sysak egyenlített.

3–3 állt az eredményjelzőn 60 perc után.

A hosszabbításban Orbán villant egyet és eldőlt a meccs. A Dunaújváros a Brassó legyőzése után Gyergyótól is pontot szerzett.

A GYHK sorozatban hetedszer nyert az Erste Ligában, de erre a vasárnapi teljesítményre nem lehet büszke.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz:

Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói Hoki Klub 3–4, hosszabbítás után (0–2, 2–1, 1–0, 0–1).
Gólszerzők: Eriks Zohovs (33.), Hári Norbert (40.), Ivan Sysak (51.) illetve Vincze Péter (9.), Dallas Gerads (11.), Janne Vayrynen (36.), Brance Orbán (63.).