A liga a hét elején tette közzé a 2021–2022-es Erste Liga-szezon alapszakaszának menetrendjét, de mint utólag kiderült, a két székelyföldi csapat, illetve a Brassói Corona néhány mérkőzésének dátuma hibásan szerepelt a versenysorozat hivatalos honlapján.
A Csíkszeredai Sportklub–Dunaújvárosi Acélbikák, a Gyergyói Hoki Klub–Újpesti TE és a Brassói Corona–Titánok összecsapás szeptember 19-ről (vasárnap) átkerült szeptember 20-ra (hétfő).
Megváltozott a székely csapatok közti rangadó napja is, bár előzőleg a GYHK–Sportklub összecsapás az ersteliga.hu-n szeptember 23-ára (csütörtök) volt kiírva, a gyergyószentmiklósi mérkőzést valójában egy nappal később, szeptember 24-én, pénteken rendezik. A romániai meccsek egységes kezdési időpontja 18 óra 30 perc.
Az új idény szeptember 17-én, azaz jövő pénteken rajtol, elsőként pedig a Fehérvári Titánok, a Dunaújvárosi Acélbikák és az Újpest látogat Erdélybe. Nyolc nappal az első játéknap előtt az Erste Liga képviselői szezonnyitó sajtótájékoztatót tartottak, ezen elhangzott a rekordszámú 11 induló célkitűzése. A címvédő Csíkszeredai Sportklub újra egyértelműen csúcsra tör, míg a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona a dobogón szeretne végezni.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
Csütörtökön rajtol a labdarúgó-világbajnokság. A romániai közvetítési jogokkal az Antena rendelkezik, amely a torna mind a 104 mérkőzését élőben sugározza. Az M4 Sport is nagy dobásra készül, igaz, mi abból valószínűleg nem sokat látunk majd.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!