Papírforma-eredmények az Erste Ligában

Orbán Zsolt 2021. február 16., 22:53 utolsó módosítás: 2021. február 17., 10:22

A Titánoknál vendégeskedő MAC HKB Újbuda nehezen, a Vasast fogadó DEAC magabiztosan gyűjtötte be a pontokat a jégkorong Erste Liga keddi játéknapján.

A DEAC uralta a mérkőzést és megőrizte negyedik helyét Fotó: Fucskó Tamás/DEAC

A győri és a debreceni jégcsarnokban rendeztek mérkőzéseket kedden este az Erste Ligában. Egyik helyszínen sem született meglepetés, a MAC HKB Újbuda vendégként, a DEAC pedig házigazdaként gazdagodott három-három ponttal.

A két mérkőzés viszont különbözően alakult. A MAC kétgólos előnyt alakított ki az első harmadban, de ez a második játékrészben gyorsan el is olvadt, a Titánok egy percen belül egyenlítettek. A győztes találatot mégis az újbudaiak szerezték, Schlekmann Mark kettős emberelőnyben volt eredményes a játékidő felénél, és ez után már nem jutott át korong a kapusokon.

A hazaiaknál Császár Hunor, a vendégeknél Sofron István révén volt egy-egy csíkszeredai származású gólszerzője a mérkőzésnek, utóbbi egy asszisztot is jegyzett.

Debrecenben a Vasas csak az első harmadban tudta tartani a lépést a hajdúságiakkal, 1–1-es első húsz perc után a másodikban Jakub Izacky duplázott. A DEAC a záró játékrészben újabb találatokkal növelte előnyét, s végül 6–2 arányú sikerrel őrizte meg negyedik helyét a tabellán.

Amint arról beszámoltunk, a Dunaújvárosi Acélbikák elmaradt erdélyi túrája után az érintett csapatok 5–0-s gólkülönbséggel kapják meg a pontokat, a Csíkszeredai Sportklub hatot, a Brassói Corona és a Gyergyói Hoki Klub pedig hármat-hármat, ám ezeket az alábbi tabella még nem tartalmazza.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz
Keddi játéknap

Fehérvári Titánok–MAC HKB Újbuda 2–3 (0:2, 2:1, 0:0)
Gólszerzők: Reiter Attila (25.), Császár Hunor (25.), ill. Sofron István (5.), Molnár Bálint (16.), Schlekmann Márk (32., kettős emberelőny)
Kapura lövések: 31–25
Kiállítások: 8, ill. 8 perc

DEAC–Opten Vasas HC 6–2 (1:1, 2:0, 3:1)
Gólszerzők: Dominik Novotny (7.), Jakub Izacky (23., 34.), Hugo Turcotte (45., emberelőny), Jan Dalecky (47., emberhátrány), Kiss Patrik (52.), ill. Mattyasovszky Gergely (8.), Makszim Vesutkin (54., emberelőny)
Kapura lövések: 63–29
Kiállítások: 6, ill. 6 perc