A Dunaújvárosi Acélbikák csapata igazolt koronavírus-fertőzöttek, valamint tüneteket produkáló játékosok miatt nem tud a szükséges 13+1 fővel kiállni, így nem utazott el a héten az erdélyi túrájára.
Az Erste Liga honlapján olvasható közlemény szerint
a versenyiroda úgy határozott, hogy a Csíkszeredai Sportklub elleni két találkozó, valamint a Brassói Corona és a Gyergyói HK elleni egy-egy mérkőzés esetében is az ellenfél kapja a győzelemért járó három pontot 5–0-s gólkülönbséggel.
Az Erste Liga alapszakaszát február 26-ig be kell fejezni, így a meccsek pótlására már nincs lehetőség.
A pandémiás helyzetre tekintettel a Dunaújvárosi Acélbikák csapatával szemben az eredmény megállapításán túlmenően a Versenyiroda további szankciót nem alkalmaz.
A Dunaújváros az Erste Liga tizedik helyén áll, 19 pontot szerzett, és így már több találkozója nem lesz a szezonban.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Nem született döntés Cosmin Matei régóta húzódó doppingügyében: a Nemzetközi Sportdöntőbíróság elhalasztotta az ítélethirdetést, így a Sepsi OSK csapatkapitánya egyelőre továbbra is pályára léphet a Szuperligában.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!