Összeomlott a végére a Sportklub, három gólt kapott az utolsó tíz percben

Dobos László 2024. október 25., 21:30

Tovább tart a Csíkszeredai Sportklub hullámvölgye. Az eredményes múlttal rendelkező együttes pénteken este hazai jégen négygólos vereséget szenvedett a székesfehérvári farmcsapattól az Erste Ligában.

Nem ment a játék a Sportklubnak. Hazai vereséget szenvedtek a fiatal fehérvári együttestől Fotó: Borbély Fanni

Rosszul kezdődött a székelyföldi csapat számára a mérkőzés a Vákár Lajos Műjégpályán: egy gyors támadás végén a vendégcsapat megszerezte a vezetést, a gólt a csíki születésű, öt éve Székesfehérváron szereplő 20 éves Farkas László ütötte (0–1).

Ebben a játékrészben a Sportklub kétszer került emberelőnybe, de egyiket sem tudta kihasználni, a vendégek azonban egy újabb gólt lőttek emberelőnyben, amikor

Dobos Mihály Bendegúz egyedül korcsolyázhatott be a csíki kapu elé, és közelről legyőzte Adorján kapust (0–2).

•  Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni

A második húsz perc nem hozott újabb találatot, volt egy újabb Sportklub-emberelőny, de a házigazdák ezt sem tudták kihasználni.

Szépíteni tudott a székelyföldi együttes a harmadik játékrész első felében, amikor Márton Botond ütött gólt (1–2),

és megvolt az esélye az egyenlítésre a Sportklubnak, az 51. percben azonban emberhátrányban Szita Donát gólt szerzett a fehérváriaknak (1–3).

Négy perc maradt hátra a mérkőzésből, amikor a csíkiak szakvezetése kapuslehozatallal próbálkozott, a vendégek azonban korongot szereztek és újabb gólt ütöttek az üres kapuba, ezúttal Anze Zezelj volt eredményes (1–4). A fehérvári farmcsapatnak minden összejött ezen a mérkőzésen, a hajrában ismét betalált, így négyre nőtt a különbség.

Folytatódik a Csíkszeredai Sportklub rossz periódusa, ez volt sorozatban az ötödik vesztes mérkőzésük.

A román bajnokságban a Háromszéki Ágyúsoktól és a Bukaresti Steauától kaptak ki (mindkét alkalommal hosszabbítás után), az Erste Ligában pedig kétszer a Gyergyói HK-tól, most pedig a FEHA 19 együttesétől szenvedtek vereséget.

Vasárnap este újabb megmérettetés vár a Sportklubra a Vákár Lajos Műjégpályán, amikor az Erste Ligában a Miskolci DVTK Jegesmedvék csapatát fogadják.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Székesfehérvár FEHA 1–5 (0–2, 0–0, 1–3).
Gólszerzők: Márton Botond (46.), illetve Farkas László (3.), Dobos Mihály Bendegúz (17.), Szita Donát (51. és 59.), Anze Zezelj (57.).
Kapura lövések: 21–21. Büntetőpercek: 6–10. Játékvezetők: Gergely Lehel és Cristian Filip, illetve Bándi Csaba és Szabó László.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Jimi Kuronen, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Részegh Tamás, Péter Balázs (első sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Fredrik Forsberg, Johan Lorraine, Niclas Juhani Lucenius (második sor); Gecse Hugó, Kristó Csongor, Fodor Csanád, Rokaly Norbert, Becze Tihamér (harmadik sor); Eduard Cășăneanu, Both Péter, Silló Arnold, Reisz Áron, Márton Botond (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Ruczuj Gellért (kapusedző), Sprencz István (csapatvezető).

FEHA19: Nyikita Melnicsuk, Hajdu Martin (kapusok) – Riley James Stadel, Bajkó Botond, Ambrus Csongor, Santtu Hakanen, Szita Donát (első sor); Falus Ádám, Horváth Donát Dominik, Németh Zalán, Keresztes Zsombor, Keceli-Mészáros Mátyás (második sor); Csollák Márkó Ámor, Vedran Bogesic, Dobos Mihály Bendegúz, Farkas László, Anze Zezelj, Salamon Zoltán (harmadik sor); Balázsi Márton Péter, Anze Siftar, Balasits Barnabás, Alapi Márton (negyedik sor). Stáb: Tokaji Viktor (vezetőedző), Arany Máté Dániel (másodedző), Imre Lajos László (csapatvezető).