A sportág két messze legeredményesebb országénak csapata játszotta a 24. világbajnoki döntőt. Eddig mindössze egyszer, 2019-ben fordult elő, hogy nem amerikai–kanadai finálét rendeztek, akkor a házigazda finnek büntetőkkel kaptak ki az Egyesült Államok együttesétől 2–1-re, és lettek ezüstérmesek.
A bronzmérkőzésén a finnek hosszabbítás után 4–3-ra győztek a hazai környezetben játszó cseh válogatott ellen České Budějovicében.
Magyarország négy vereséggel a tizedik helyen végzett a mostani világbajnokságon. A magyar válogatott jövőre a Divízió 1/A-s világbajnokságon szerepel, a később kijelölendő helyszínen. Ellenfelei a norvég, a szlovák, a francia, a kínai és az olasz válogatott lesznek.
Elődöntő: Egyesült Államok–Csehország 2–1 (0–1, 1–0, 1–0) és Kanada–Finnország 8–1 (2–1, 4–0, 2–0).
Az 5. helyért: Svájc–Svédország 3–2 (1–1, 2–1, 0–0).
A 3. helyért: Finnország–Csehország 4–3 – hosszabbítás után (0–2, 1–1, 2–0, 1–0).
Döntő: Egyesült Államok–Kanada 4–3 – hosszabbítás után (0–0, 2–2, 1–1, 1–0).
A világbajnokság végeredménye: 1. Egyesült Államok, 2. Kanada, 3. Finnország, 4. Csehország, 5. Svájc, 6. Svédország, 7. Japán, 8. Németország, 9. Norvégia (kiesett a Divízió 1/A-ba), 10. Magyarország (kiesett a Divízió 1/A-ba). A Divízió 1/A-ból feljutott: Ausztria (először szerepel majd az elitvilágbajnokságon) és Dánia.
A jövő évi elitvilágbajnokságot Kanadában rendezik meg.
Románia női válogatottja a Divízió 3/A jelű értékcsoportban szerepelt, azt a vébét Belgrádban rendezték, ahol a 4. helyet szerezte meg. A 2024–2025-ös szezonban a női világbajnokságokon 45 ország csapata vett részt hét értékcsoportban. A magyar válogatott az első, a romániai pedig a hatodik értékcsoportba kapott besorolást.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!