A magyarok korábban Svédországtól és Japántól egyaránt 2–0-ra, Norvégiától pedig 3–0-ra kaptak ki, így már csak matematikai esélyük maradt a bennmaradásra. Az ötcsapatos B csoportból az utolsó kettő kiesik, míg a legjobb három bejutott a negyeddöntőbe, ahol a kanadai, amerikai, cseh, finn és svájci válogatottakhoz csatlakoznak.
Eredmény:
Németország–Magyarország 4–1 (0–0, 1–1, 3–0).
Gólszerzők: Hadraschek (28., 59.), Jobst-Smith (46.), Kluge (50.), illetve Kreisz (37.).
A B csoport végeredménye: 1. Svédország 12 pont, 2. Japán 9 pont, 3. Németország 6 pont, 4. Norvégia 3 pont, 5. Magyarország 0 pont.
Az A csoport végeredménye: 1. Egyesült Államok 12 pont, 2. Kanada 9 pont, 3. Finnország 6 pont, 4. Csehország 3 pont, 5. Svájc 0 pont.
A negyeddöntő párosítása: Finnország–Svédország, Egyesült Államok–Németország, Csehország–Svájc és Kanada–Japán.
Norvégia és Magyarország az utolsó két helyen zárt (9. és 10. hely), így kiesett a divízió 1-be.
Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.
Idegenbeli mérkőzéssel zárja az évet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában az U Craiova otthonában lép pályára. A házigazdák európai kupabúcsúját kihasználva próbálnak pontot rabolni a piros-feketék.
Csak fokozatosan, de enyhül a levegő hőmérséklete Csíkszeredában, ami pontokban szokatlan, ugyanakkor látványos jelenséget eredményez.
Tiltakoznak a kolozsvári Waldorf iskolába járó gyerekek szülei és a pedagógusok Nemes Ildikó aligazgatónő elbocsátása miatt.
A Tarom eladását tanácsolja a bukaresti hatóságoknak Váradi József, a Wizz Air magyar légitársaság vezérigazgatója, aki szerint a román kormány szereti elherdálni az adófizetők pénzét nem hatékony vállalatokra.
Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!