Első alkalommal rendezik meg hétvégén Csíkszeredában a Lady THL Cup nevű női jégkorongtornát, amellyel a nemrég, fiatalon elhunyt csíkszeredai jégkorongozóra, Sajtos “Kasky” Katalinra emlékeznek.
Az eseményt a Hargita Megyei Jégkorong Egyesület szervezi, közösen a Csíkszeredai Sportklubbal és Hargita Megye Tanácsával – közölték a szervezők.
,,Csapatunk számára különös jelentőséggel bír a hétvégi torna. Az mellett, hogy barátunk és csapattársunk mezszámát ünnepélyesen örökre visszavonultatjuk – az általa viselt 3-as mezszámot többé senki nem viselheti a csapatunkban –,
– olvasható a csíki csapat szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményében.
A hétvégi tornán a Hatvani Gigászok, a Marosvásárhelyi VSK, a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey Club és a Csíkszeredai Sportklub vesz részt.
Szombaton: 11 órától Csíkszereda–Hatvan, 12.30-tól Gyergyószentmiklós–Marosvásárhely, 15.30-tól Csíkszereda –Marosvásárhely.
Vasárnap: 9 órától Gyergyószentmiklós–Hatvan, 11 órától Hatvan–Marosvásárhely, 12.30-tól pedig Csíkszereda–Gyergyószentmiklós.
A díjkiosztó ünnepséget vasárnap 14 órára tervezték. A mérkőzésekre a belépés díjtalan.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!