Nem tudta eldönteni a Sportklub, jöhet a hatodik

Orbán Zsolt 2021. március 23., 22:42 utolsó módosítás: 2021. március 23., 23:13

Végig feszült és nagyon küzdelmes csatát hozott a Csíkszeredai Sportklub és a Ferencváros ötödik mérkőzése az Erste Liga elődöntőjében. A zöld-fehérek újabb szoros összecsapáson kapaszkodtak vissza a párharcba.

Nem kímélték egymást a hokisok, sok kiállítást hozott az összecsapás Fotó: Boldizsár Márton/FTC

A kék-fehérek úgy utaztak Budapestre, hogy akár már kedden este eldönthetik a Fradi elleni elődöntőt, hiszen a csíki meccseket követően összesítésben már 3–1-re vezettek. Ezúttal az M4 Sport stábjának is sikerült összehoznia a közvetítést, miután egy héttel korábban a hokiszurkolók bánatára gondok akadtak a műsorsugárzással.

A Tüskecsarnokban rendezett ötödik mérkőzés óriási téttel bírt és ez végig érződött a játékosok hozzáállásán. A szokásosnál is több volt az összetűzés a felek között, s bár sok kiállítást kiosztottak a játékvezetők, egyetlen emberelőnyös gól sem született.

A kapusok közül Makszim Szamankovnak kellett nagyobb bravúrokat bemutatnia az első harmadban, de a fehérorosz származású hálóőr stabilan védte a csíkiak kapuját.

A második felvonás kiegyenlített játékot hozott, sőt, az elején a Sportklub játszott fölényben, majd kevéssel a második szünet előtt Taratuhin remek egyéni akcióból szerezte meg a vezetést a vendégeknek (0–1).

Taratuhin több védőt átverve talált be Fotó: Boldizsár Márton/FTC

A harmadik játékrészből alig telt el húsz másodperc, máris egyenlített a Fradi, Somogyi Balázs jól helyezett kapáslövéssel vette be Szamankov kapuját. Ezt követően Alekszandr Loginov kapott 2+10 perces fegyelmi büntetést, majd fordítottak a hazaiak, egy újabb nagy Szamankov-védés után Tóth Gergely hozta kihagyhatatlan helyzetbe Hegyi Ádámot (2–1).

Jason Morgan együttese öt a négy elleni szituációban egyenlíthetett volna, de szerencséje volt az FTC-nek, Papp Szabolcs egy meglepő mozdulattal, fonákkal emelte kapura a korongot, amely nem pattant be a felső vasról. A kanadai vezetőedző időt kért, két perccel a vége előtt lehozta kapusát, ezt viszont kihasználták a házigazdák:

Tóth Adrián döntötte el a mérkőzést, a párharc a székelyföldi csapat 3–2-es vezetéséről Csíkszeredában folytatódik, csütörtökön 18.30-tól.

A meccs jegyzőkönyve szerint a legvégén Loginov végleges fegyelmi büntetést kapott, ami azt jelenti, hogy az orosz hátvéd nem játszhat a következő összecsapáson.

Jégkorong Erste Liga, elődöntő, 5. mérkőzés
FTC-Telekom–Csíkszeredai Sportklub 3:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Gólszerzők: Somogyi Balázs (41.), Hegyi Ádám (48.), Tóth Adrián (59.), ill. Andrej Taratuhin (40.)
Kapura lövések: 44–24
Kiállítások: 12, ill 46 (ebből Loginov 2+10+20 fegyelmi és végleges fegyelmi büntetése) perc
A párharc állása: 3–2-re vezet a Sportklub

Az elődöntő másik ágán a Brassói Corona hosszabbításos sikerrel, egygólos találkozón tudott fordítani a DEAC-cal szemben, így az erdélyi csapat egy győzelemre áll a döntőbe jutástól.