Egy gól esett Brassóban, előny a Coronánál

Dobos László 2021. március 23., 21:31 utolsó módosítás: 2021. március 23., 23:08

A Brassói Corona a ráadás 5. percében szerzett góllal 1–0-ra legyőzte a DEAC-ot a jégkorong Erste Liga-elődöntő ötödik mérkőzésén, így összesítésben 3:2-re vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.

Brassóban a 65. percig kellett várni a gólig Fotó: Alexandra Sânpetru

Kiegyensúlyozott első játékrészt hozott a brassói mérkőzés, ahol az első húsz percben 8:6 volt a kapura lövések aránya a házigazdák javára, és mindkét csapat kivédekezett egy-egy emberhátrányt.

A második játékrész sem hozott gólt, ebben a periódusban a vendégek egy újabb emberhátrányt védekeztek ki, a kapura lövések szempontjából pedig ebben a húsz percben a Debrecen volt a jobb (9:15).

Nem született gól a harmadik harmadban sem Brassóban, érdekesség, hogy ebben a húsz percben egyetlen kiállítás sem volt egyik csapatnál sem.

A rendes játékidőben a házigazdáknál Tőke Zoltán, a vendégeknél pedig Hetényi Zoltán kapus nyújtott százszázalékos teljesítményt a kapuban.

A ráadásban hamar elődőlt a mérkőzés, a 65. percben Boriszenko betalált, és ezzel összesítésben átvette az előnyt a Brassó, a Cenk alatti város csapata egy győzelemre áll a döntőbe jutástól.

Jégkorong Erste Liga, elődöntő, ötödik mérkőzés:
Brassói Corona–Debreceni EAC 1–0 – hosszabbítás után (0–0, 0–0, 0–0, 1–0)
Gólszerző: Pavlo Boriszenkko (65. perc).
Kapura lövések: 25–31.
Büntetőpercek: 2–4.
Játékvezetők: Vladimir Babic és Nagy Attila, illetve Balla Norbert és Muzsik Ferenc Norbert.

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban a Brassó összesítésben 3:2-re vezet, a hatodik találkozót csütörtökön Debrecenben rendezik.

A másik ágon a Ferencváros kiélezett meccset szépített a Sportklubbal szemben, így az a párharc sem zárult le még. A csíkszeredai együttes 3–2-re vezet és csütörtökön hazai jégen harcolhatja ki a fináléba kerülést.