Az összecsapást csütörtökön este fél 8-tól játsszák Győrben – a párharcot eredetileg szeptember 29-én kellett volna megrendezni, de a Titánoknál megjelent vírusfertőzések miatt ezt el kellett halasztani. A székesfehérváriak körében később újabb fertőzések is megjelentek, emiatt maradt el a Csíkszeredai Sportklub elleni hétfői mérkőzésük is.
A Titánok számára a piros-fehérekkel szembeni meccs lesz a szezonnyitó. Az új győri jégcsarnok is nagyon várja már az eseményt, hiszen ez lesz a létesítményben az első Erste Liga összecsapás.
A három erdélyi csapat közül így egyedül a GYHK mondhatja el, hogy magyarországi túráján mind a hét mérkőzését le tudja játszani, a csíkiak és a brassóiak sem tudtak találkozni a MAC HKB Újbuda és a Titánok együttesével.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!