Ez volt a második találkozó a két csapat között a 2021-2022-es bajnokságban. November 4-én meglepetésre a Sportklub csupán 1-0-ra nyert a székelyföldi egyetemisták csapata ellen.
Szerdán este a Sapientia lőtte az első gólt, a 3. percben Márton Botond közelről fonákkal legyőzte Szamankovot, a folytatásban azonban a Sportklub akarata érvényesült, Sofronék gólt gól után ütöttek, a fiatalok második gólja pedig kettős emberelőnyből született.
A Sportklub hozta a formáját, az egyetemista alakulat pedig mindvégig becsülettel megküzdött minden korongért.
A mérkőzésre ingyenes volt a belépés, és ezt sokan ki is használták, a járványügyi előírásoknak megfelelően a nézőtér 30 százalékára engedtek be nézőket.
Hétvégén Csíkkarcfalván és Galacon lesznek újabb román bajnoki mérkőzések. Íme, a program: pénteken 18.30-tól Sapientia U23–Bukaresti Steaua és Galaci CSM–Bukaresti Sportul Studențesc; szombaton 11 órától Galac–Sportul, 18.30-tól Sapientia–Steaua.
Lejátszották a labdarúgó 2. Liga osztályozós párharcának visszavágóját, amelyen a Sellenberki SK került ki győztesen a Bukaresti Dinamo SK-val szemben.
A Bukaresti Dinamo és az FC Botoșani érdeklődése ellenére Denis Haruț a Sepsi OSK-nál folytathatja pályafutását. A 27 éves középhátvéd szerződése június 30-án lejár, azonban a játékos elárulta, hogy hamarosan új megállapodást írhat alá a klubbal.
Idén is kiemelt figyelemmel követjük a csíksomlyói pünkösdi búcsú eseményeit, ráadásul megújult élő közvetítéses formátumban igyekszünk beszámolni az összmagyarság legnagyobb zarándoklatáról. Kövesse velünk az idei történéseket.
Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.
Gyergyószéki keresztaljához csatlakozva, gyalogosan érkezik a szombati csíksomlyói búcsúba Sulyok Tamás köztársasági elnök, akiről előre lehetett tudni, hogy idén is részt vesz a százezreket megmozgató székelyföldi eseményen.
További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!