Nem bírja a meccshajrákat a Csíkszeredai Sportklub

Dobos László 2023. október 17., 19:20

A jégkorong Erste Ligát felvezető, szeptemberi budapesti sajtótájékoztatón a Csíkszeredai Sportklub képviselői azt nyilatkozták, hogy elvárás az aranyérem. A csapat azonban nagyon rosszul kezdett, hét mérkőzés után utolsó helyen áll.

A szezon első két Csík–Gyergyó összecsapása nem hozott sok örömet a csíki szurkolóknak Fotó: Pinti Attila

Az elmúlt szezonban a Sportklub a negyeddöntőben kiesett, és az eddig mutatott játék alapján idén is kevés a biztató jel. A közös-magyar román hokibajnokságok történetének leggyengébb szezonját kezdte a Sportklub: az első hét találkozójának mindegyikét elveszítette: négyet a rendes játékidőben, hármat pedig hosszabbítás, illetve a büntetőlövések után.

A 21 lehetségesből csak 3 pontot szereztek a csíki kék-fehérek, a hét mérkőzésen 19 gólt ütöttek, de 36-ot kaptak, ez gólátlagban 2,71:5,14-et jelent. Aggasztó a kapott gólok száma, de a jégkorongban a védekezés már rég nem csupán a kapus és a hátvédek dolga, a csatároknak is aktívan részt kell venniük a védekezésben, ahogy a hátvédeknek is a gólszerzésben.

A hét mérkőzésből haton Adorján Attila kapus védett, egy találkozóra pedig Ambrus Attila állt be, de egyikük mutatója sem 90 százalék feletti, de ez nem csak rajtuk múlott. A kanadai táblázaton (gól+gólpassz) a sportklubosok közül Cody Milan áll a legelőkelőbb helyen 8 ponttal, az egyaránt 4-4 pontot összesítő Becze Tihamér, Aidan Brown és Jevgenyij Szkacskov előtt.

Fotó: Sapientia U23

Statisztikai érdekesség, hogy a Sportklub nem bírta a mérkőzések végét.

Ha csak 20 percet tartottak volna a találkozók, az első harmadok alapján a csíkiaknak már 8 pontjuk lenne, a gólkülönbségük pedig csak 8–9, de a hokimeccsek 60 minutumot tartanak.

Úgy tűnik, hogy a Sportklubnál nem volt megfelelő a nyári alapozás, nincs megfelelő erőnlét az egy órás összecsapásokra.

Fotó: Fucskó Tamás

Szerettük volna megosztani olvasóinkkal a Sportklub képviselőinek is a véleményét a kialakult helyzetről, de sem az adminisztratív, sem a szakmai vezetőség nem válaszolt telefonhívásunkra.

A további program

Csütörtök (október 19.): 18.30 órától Csíkszeredai Sportklub–Miskolci DVTK Jegesmedvék, Brassói Corona–Budapest Jégkorong Akadémia HC és Gyergyói HK–Újpesti TE.

Péntek (október 20.): 18.30 órától Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE, Brassói Corona–DVTK Jegesmedvék és Gyergyói HK–Budapest Jégkorong Akadémia HC, 19 órától Debreceni EAC–Dunaújvárosi Acélbikák, 19.30-tól pedig Ferencváros–Feha19.

Vasárnap (október 22.): 15.15 órától Dunaújváros–Ferencváros, 17.30 órától Brassói Corona–Újpesti TE, 18.30 órától Csíkszeredai Sportklub–Budapest Jégkorong Akadémia HC, Gyergyói HK–DVTK Jegesmedvék és Feha19–Debrecen.

A lebonyolításról

A két oda–vissza kör, vagyis 36 forduló után a csapatokat a helyezések alapján két csoportra osztják, ahol még egyszer játszanak a csoportbeli ellenfelekkel hazai pályán és idegenben. Ez további nyolc mérkőzést jelent, ami szintén az alapszakasz része, és az itt elért eredmények beleszámítanak az összesített tabellába.

A két csoportot a nemzetközi szövetség világbajnoki csoportbesorolásánál alkalmazott elv szerint alakítják ki: az egyik ötösbe kerül az 1., a 4., az 5., a 8. és 9. helyezett, míg a másikba a 2., a 3., a 6., a 7. és a 10. Az alapszakasz így 44 fordulóból áll majd.

A rájátszás-kvalifikáció megszűnik, vagyis az utolsó két helyezettnek véget ér az idény az alapszakasz befejeztével. Újdonság az is, hogy a negyeddöntő párosítása nem választás alapján alakul ki, hanem a helyezések szerint: az első a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal, a negyedik pedig az ötödikkel játszik a továbbjutásért. A folytatásban is az alapszakaszban elért helyezések számítanak, mindig az állva maradt legmagasabban rangsorolt együttes játszik a legalacsonyabbal.