Negyedikként végzett Ljubljanában a hokiválogatott

Orbán Zsolt 2021. május 21., 21:08 utolsó módosítás: 2021. május 21., 23:52

A romániai jégkorong-válogatott hosszabbítás utáni győzelemmel zárta pénteken a hatcsapatos szlovéniai felkészülési tornát. Lengyelországot és Ukrajnát megelőzve végül a negyedik helyet szerezte meg Julius Penzes együttese.

A legtöbb meccsen a kapusokat választották a romániai válogatott legjobbjának Fotó: Eesti Hoki

A szlovénoktól elszenvedett egyértelmű vereség után csütörtökön az osztrákok is adtak egy ötöst a ljubljanai eseményre igencsak improvizált kerettel utazó romániai válogatottnak. A torna pénteki zárónapján azonban már jóval szorosabb meccsre volt kilátás a lengyelek ellen.

A 2019-es tallinni, divízió I/B-csoportos világbajnokságon Románia hosszabbítás után 3–2-re győzött Lengyelország ellen, de a feljutást két éve kiharcoló csapatból mindössze hat jégkorongozó – Patrik Polc, Tőke Zoltán, Bors Huba, Mircea Constantin, Eduard Căsăneanu és Jevgenyij Jemeljanyenko – lépett jégre ezúttal a Tivoli Jégcsarnokban.

Észtországban a romániai válogatott a lengyeleket hajszálnyival megelőzve jutott fel nagy meglepetésre, most pedig az eredmény szempontjából ugyanaz volt a forgatókönyv, mint a két csapat tallinni meccsén.

Julius Penzes csapata kétszer is vezetett, az első harmadban Jegvenyij Limasznki, a másodikban pedig a honosított ukrán játékos galaci csapattársa, Mircea Constantin volt eredményes.

A lengyeleknek kétszer is sikerült az egyenlítés, a hosszabbításban viszont az orosz származású Albert Zagidulin (Brassói Corona) szerezte az aranygólt, Fodor Csanád (Csíkszeredai Sportklub) remek passzából.

A meccs legjobbjának a tornán először választottak mezőnyjátékost a romániai csapatból, a Brassói Coronát erősítő csíkszeredai hátvéd, Bors Huba érdemelte ki az elismerést.

A szlovéniai pót-hoki-vb-t Románia két győzelem és három vereség mellett öt ponttal a negyedik helyen zárta, megelőzve a lengyeleket és az ukránokat.

A 2020-ban és idén is eltörölt, divízió I/A-csoportos világbajnokságot egy év múlva szintén Ljubljanában rendezik, a második értékcsoportban a házigazdák mellett Románia, Magyarország, Franciaország, Ausztria és Dél-Korea válogatottja érdekelt.

Felkészülési jégkorongtorna, Ljubljana
5. forduló – utolsó játéknap
Lengyelország–Románia 2–3 – h.u. (1–1, 0–1, 1–0, 0–1)
Gólszerzők: Aron Chielewski (13., 45.), ill. Jevgenyij Limaszki (8.), Mircea Constantin (23.), Albert Zagidulin (63.)
Franciaország–Ausztria 2–3 (1–3, 0–0, 1–0)
Ukrajna–Szlovénia 2–3 (1–0, 1–3, 0–0)

Az előző játéknap eredményei:
Ukrajna–Franciaország 2–4 (0–1, 1–0, 1–3)
Ausztria–Románia 5–0 (2–0, 2–0, 1–0)
Szlovénia–Lengyelország 2–1 (1–1, 1–0, 0–0)

A torna végeredménye: 1. Szlovénia (5–0–0–0, 13:4) 15 pont, 2. Ausztria (4–0–0–1, 21:10) 12 pont, 3. Franciaország (3–0–0–2, 12:10) 9 pont, 4. Románia (1–1–0–3, 8:17) 5 pont, 5. Lengyelország (0–1–1–3, 9:12) 4 pont, 6. Ukrajna (0–0–1–4, 10:20) 1 pont.