A bolgár lányok szerezték meg a vezetést a vébé zárómérkőzésén, de Ana Voicu góljának köszönhetően 1–1-es döntetlennel zárult az első húsz perc. A második játékrész elején már a romániai csapathoz került az előny és innen már csak fokozatosan nőtt a különbség, a vége 10–2-lett. Ana Voicu remekelt, a társaság góljainak fele az ő botjáról került a délszláv csapat ketrecébe.
A meccs végén a bolgár lányokban elszakadt a cérna, nekiestek a jégen levő hazai játékosoknak. A romániai csapat fele a kapusuk felé korcsolyázott, hogy ünnepeljék a győzelmet, amikor látták, hogy társaikat ütlegelik az ellenfelek. Segítségükre siettek, lett egy általános tömegverekedés.
Miután sikerült ezt lecsillapítani a játékvezető már nem engedte vissza a jégre a feleket a különdíjak átadására és a himnusz meghallgatására sem.
Jégkorong női Divízió III/A világbajnokság:
Románia–Bulgária 10–2 (1–1, 2–0, 7–1).
A romániai gólszerzők: Ana Voicu 5, Sonia David 2, Bálint Anna, Alina Oprea, Maissa Simina.
A zárónap másik két mérkőzésének eredményei: Hongkong–Észtország 3–0, Ukrajna–Litvánia 2–1.
A győzelemnek köszönhetően romániai női jégkorong válogatott a 4. helyen zárta a brassói tornát.
A vébét Hongkong nyerte 13 ponttal, az utolsó mérkőzésén 3-0-ra verve Észtországot, amely így nyeretlenül lett utolsó és kiesett az utolsó értékcsoportba. Az utolsó napon a litván válogatottnak is esélye volt még a feljutásra, de ők kikaptak Ukrajnától, és így kicsúszott a kezükből az esély.
A vébé végeredménye: 1. Hongkong 13 pont, 2. Ukrajna 12, 3. Litvánia 11, 4. Románia 6, 5. Bulgária 3, 6. Észtország 0.
„Egy mérkőzés volt, ahol egyértelműen jobb volt az ellenfél, és ez éppen az első összecsapás volt Ukrajna ellen. A későbbi világbajnok Hongkong ellen frusztráló volt látni, hogy végig mi domináltunk, de semmi sem ment be, míg az ázsiai lányok kihasználták a néhány helyzetüket. Litvániával szemben is volt keresnivalónk, de a 4 gólt és egy gólpasszt elérő Klara Müller egymaga megnyerte a meccset a balti országnak.
– összegezte röviden a világbajnokság történéseit Barabás László, a romániai válogatott vezetőedzője.
Az is látszott, hogy nem volt elég a felkészülésre a vébé előtt az egy hét összetartás, olyan játékosa is volt, akivel Brassóban a vébén találkozott először. A végére ugyan összeállt a csapat, de egy vébén már az első meccsen élesnek kellene lenni – tette hozzá.
Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.
Második nyári felkészülési mérkőzésén sem tudott győzni a Sepsi OSK: a háromszékiek ezúttal a Bukaresti Metaloglobusszal játszottak 1–1-es döntetlent a Sepsi Duna Aréna melletti pályán.
Egy 70–80 méteres szakadékból került elő annak a motorosnak a holtteste, akit csütörtökön megtámadott egy medve a Transzfogarasi úton, a Vidraru-tó közelében.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!