A Corona szombaton hazai pályán aratott 4–2-es sikerével bebiztosította helyét a liga legjobb négy csapata között. Az alapszakaszgyőztes MAC Budapest 7–1–re diadalmaskodott a Ferencváros felett, így szintén bejutott az elődöntőbe.
Két anyaországi és két erdélyi együttes alkotja a legjobb négy csapat mezőnyét.
A kiírás szerint az elődöntőre a középszakaszban legjobb helyezést elért csapat választhatott magának ellenfelet. A MAC rendelkezett ezzel az előjoggal, és meg is történt a párválasztás, a fővárosiak a Coronával fognak csatázni.
Így a címvédő DVTK Jegesmedvék és a Csíkszeredai Sportklub küzd meg a másik döntős helyért.
A választásnál nem volt megkötés, így a MAC Budapest abban is dönthetett, hogy melyik ágon megy tovább és melyik nap játszik. Március 7-én és 8-án a MAC a Tüskecsarnokban fogadja a Brassót, 11-én és 12-én lesz idegenben a mérkőzés. A DVTK 9-én és 10-én Miskolcon fogadja a Csíkszeredát, 13-án és 14-én találkoznak újra Székelyföldön – írja honlapján a Magyar Jégkorong Szövetség.
Majoross Gergely, a MAC vezetőedzője így indokolta a döntésüket: „A rájátszásban már nincs könnyű ellenfél, pláne nincs a négy között.
A válogatott szünet után nagyon nem volt könnyű dolgunk, a csapat egyes kisebb csoportjai nagyon különböző fizikális és mentális állapotban voltak, amikor a széria indult, de úgy érzem, hogy az utolsó pár mérkőzésre újra minden a helyére került. Leginkább ezért választottuk azt, hogy szerdán kezdjük a párharcot, mert így lendületből mehetünk tovább, nincs megállás” – közölte Majoross a Magyar Jégkorong Szövetség honlapjának.
Nagy Ádám a DVTK csapatmenedzsere úgy nyilatkozott: „Számítottunk erre a választásra, az utóbbi napokban már erre is készültünk.
A hétvégi hazai meccseknek köszönhetően bízunk benne, hogy telt ház lesz minden miskolci mérkőzésen is” – tette hozzá.
Az alapszakaszban mind a négy Csíkszereda–Miskolc meccset a Jegesmedvék nyerte:
szeptember 9-én 4–2-re győztek a Vákár Lajos Műjégpályán, két héttel később 4–1-re hazaiként, majd október végén 7–4-re ugyancsak Miskolcon, és végül december 8-án 3–1-re Csíkszeredában.
Akárcsak a negyeddöntőben, az elődöntőben is az egyik fél négy nyert mérkőzéséig tart a küzdelem.
Dunaújvárosi Acélbikák–Csíkszeredai Sportklub 0–4 – továbbjutott a Sportklub
1. mérkőzés: Dunaújvárosi Acélbikák–Csíkszeredai Sportklub 1–4 (0–2, 0–0, 1–2)
2. mérkőzés: Dunaújvárosi Acélbikák–Csíkszeredai Sportklub 2–5 (1–2, 1–2, 0–1)
3. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub–Dunaújvárosi Acélbikák 5–2 (1–0, 2–1, 2–1)
4. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub–Dunaújvárosi Acélbikák 3–0 (1–0, 1–0, 1–0).
Miskolci DVTK Jegesmedvék–Fehérvári Titánok 4–0 – továbbjutott a DVTK
1. mérkőzés: Jegesmedvék–Titánok 4–0 (1–0, 0–0, 3–0)
2. mérkőzés: Jegesmedvék–Titánok 7–1 (5–0, 1–0, 1–1)
3. mérkőzés: Titánok–Jegesmedvék 4–7 (1–3, 1–3, 2–1)
4. mérkőzés: Titánok–Jegesmedvék 0–6 (0–1, 0–2, 0–3).
Újpest–Brassói Corona 2–4 – továbbjutott a Corona
1. mérkőzés: Újpest–Brassói Corona 1–4 (1–1, 0–1, 0–2)
2. mérkőzés: Újpest–Brassói Corona 2–1 – hosszabbítás után (1–0, 0–0, 0–1, 1–0)
3. mérkőzés: Brassói Corona–Újpest 3–4 – kétszeri hosszabbítás után (1–0, 2–1, 0–2, 0–0, 0–1)
4. mérkőzés: Brassói Corona–Újpest 5–3 (2–1, 2–1, 1–1)
5. mérkőzés: Újpest–Brassói Corona 3–4 – hosszabbítás után (1–1, 2–1, 0–1, 0–1)
6. mérkőzés: Brassói Corona–Újpest 4–2 (3–2, 0–0, 1–0).
MAC Budapest–Ferencváros 4–2 – továbbjutott a MAC Budapest
1. mérkőzés: MAC Budapest–Ferencváros 5–1 (4–0, 0–0, 1–0)
2. mérkőzés: MAC Budapest–Ferencváros 2–4 (0–1, 1–0, 1–3)
3. mérkőzés: Ferencváros–MAC Budapest 8–5 (4–3, 1–1, 3–1)
4. mérkőzés: Ferencváros–MAC Budapest 2–3 – hosszabbítás után (1–0, 0–1, 1–1, 0–1)
5. mérkőzés: MAC Budapest–Ferencváros 4–1 (1–1, 2–0, 1–0)
6. mérkőzés: Ferencváros–MAC Budapest 1–7 (0–3, 1–2, 0–2).
Fordulatos meccsen maradt alul a Csíkszeredai Sportklub vasárnap este a Bukaresti Steaua vendégeként: többször voltak előnyben, de a fővárosiak a végén fordítottak, megnyerték az izgalmas párharcot.
Szürreális és magyarellenes légkörről számolt be Szondy Zoltán, miután személyesen részt vett az FK Csíkszeredát sújtó Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottságának ülésén.
Egy 50 éves nőre és hétéves fiára találtak rá holtan kedden a Drobeta-Turnu Severin-i lakásukban. A nyomozók szerint a nőt felakasztva találták meg, mellette a gyermek holtteste feküdt.
Ugyan még hivatalosan el sem kezdődött a termelés a BMW csoport legújabb gyárában, máris vannak romániai alkalmazottai, és a toborzás jelenleg is zajlik.
Bár bírság jár érte Romániában, sokan közlekednek illegálisan az erdőkben, nemzeti parkokban, védett területeken terepjárókkal, terepmotorokkal, sőt szervezett kvados túrákra is toboroznak érdeklődőket.
Illegálisan végzett plasztikai sebészetnek minősülő beavatkozásokat egy nő orvosi végzettség nélkül. Ma este telihold és teljes holdfogyatkozás!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!