Hirdetés

Mihály Ákos a hónap legjobb fiatalja az osztrák hokiligában

Edzője szerint szépen fejlődik a csíki csatár
Fotó: Facebook/Hydro Fehérvár AV19

2021. január 15., 14:51

A decemberi hónap legjobb fiatal játékosa elismerést érdemelte ki Mihály Ákos, az osztrák jégkorong-bajnokságban (ICEHL) jelenleg második Fehérvár AV 19 csíkszeredai támadója.

2021. január 15., 14:51

A 21 éves székelyföldi hokist második alkalommal választották meg a hónap legjobb fiataljának az osztrák bázisú bajnokságban. Mihály Ákos az előző szezonban novemberi teljesítményével hívta fel magára a figyelmet, majd márciusban az év legjobb legjobb fiatal játékosa díjra is jelölték.

Hirdetés

A tehetséges támadó az jelenlegi szezonban mind a 34 mérkőzésen jégre lépett az ICEHL-ben szárnyaló Fehérvárban, amelynek színeiben 12 kanadai pontnál (4 gól + 8 assziszt) jár ebben az idényben.

A szavazáson a szurkolók, az újságírók és az edzők véleménye is számított, decemberi teljesítménye alapján pedig Mihály lett az első.

A csíkszeredai csatár 2019 őszén mutatkozott be a fehérváriak első számú csapatában. A klub Youtube-csatornájának adott interjúban elmondta, szerencsésnek érzi magát, hogy már a tavaly bemutatozhatott a nagycsapatban, s bár úgy érzi, ez alatt az időszak alatt nagyon sokat fejlődött, még sok munka vár rá.

„Ákos lépésről lépésre fejlődik. Az előző szezonban lőtt néhány gólt, és azt gondolta, milyen könnyen megy ez. Aztán rájött, hogy mégsem. Vissza kellett lépnie párat, hogy aztán ismét előre léphessen.

Idén kiegyensúlyozott a teljesítménye, az egyszerű játékra törekszik és keményen dolgozik és szépen fejlődik” – mondta a játékosáról Antti Karhula vezetőedző.

A Fehérvár AV 19 az előkelő második helyen áll az osztrák bajnokságban, azonos pontszámmal, igaz néggyel több lejátszott meccsel, mint a listavezető HC Bolzano. A magyar csapat pénteken a Dorbirn Bulldogsszal, vasárnap a TWK Innsbruckkal játszik hazai pályán.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Hengerelt a Sepsi OSK, a 2. Liga dobogóján telel ki (videóval)

A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.

519 NHL-meccsel a háta mögött érkezik a Sportklubhoz

Igazi szupersztár szerződését jelentette be a Csíkszeredai Sportklub pénteken közösségi oldalán: a jégkorongcsapat tagja lett a kanadai Nick Ritchie, aki pályafutása során 519 NHL-meccsen játszott.

Székelyhon

Három autót törtek fel Csíkszentmártonban a vasárnapi esti mise alatt

Pénz után kutattak az ismeretlen tettesek, akik három autót is feltörtek vasárnap Csíkszentmártonban az esti szentmise ideje alatt, a templom közelében. Az egyik járműből elloptak egy táskát, amely 3000 lejt tartalmazott. A rendőrség nyomoz.

`
Krónika

Romániában működik Európa utolsó lepratelepe

Bár joggal döbbentett meg sokakat a csütörtök esti hír, hogy Kolozsvárott egy masszázsszalon ázsiai alkalmazottai körében leprás megbetegedést diagnosztizáltak, éppen Románia az az ország, ahol a mai napig működik lepratelep.

Krónika

Rejtélyes körülmények között meghalt a Ponyvaregény rosszfiúja

Hatvanéves korában elhunyt Peter Greene, a 90-es évek emblematikus karakterszínésze, akit olyan filmekből ismerhet a közönség, mint a Ponyvaregény, a Közönséges bűnözők vagy A maszk.

Főtér

A bölény az új medve, az állatok elkezdtek bejárni a gazdaságokba, az emberek félnek este kimenni – hírek kedden

Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.

Ez is érdekelheti

Magyarországon szerezte első pontjait a Csíkszeredai Sportklub női hokicsapata

Két mérkőzést játszott a hét végén Budapesten a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongcsapata a magyar U25-ös bajnokságban: az első meccsét megnyerte, a másodikon hosszabbításban vereséget szenvedett. A Fox Hockey nem tudott gólt szerezni.

Nem bírt a sereghajtó házigazdákkal a csoportelső magyar U20-as válogatott

Az eddig veretlen magyar válogatott háromgólos vereséget szenvedett a nyeretlen olaszoktól a Milánóban zajló divízió 1/B-csoportos jégkorong-világbajnokságon, szombaton késő este.

A franciáktól is kikapott a magyar jégkorong-válogatott

A magyar férfi jégkorong-válogatott 5–2-re kikapott a februári olimpiára készülő francia csapattól a budapesti Sárközy Tamás Emléktorna szombat esti mérkőzésén, így két forduló után pont nélkül áll.

Ukrajna a harmadik mérkőzésen is felülmúlta Romániát

Az idei év legjobb húsz percét játszotta a második harmadban a román férfi jégkorong-válogatott, ám a kétgólos előnyt nem tudta megtartani, így harmadszor is kikapott az ukránoktól a Nemzetek Európai Kupáján.

Ötgólos különbséggel verte a Fox Hockey a MAC csapatát

Budapesten vendégszerepelt szombaton a gyergyószentmiklósi Fox Hockey, amely a magyar női U25A bajnokságban a MAC Budapest otthonában lépett jégre. A rókalányok meggyőző játékkal gyűjtötték be az újabb három pontot.

Egy hajszálnyival ismét jobb volt Ukrajna a Nemzetek Európa Kupájában

A romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott második decemberi mérkőzésén is egygólos vereséget szenvedett Ukrajnától a Nemzetek Európa Kupájában: pénteken késő este a bukaresti Berceni Arenában 2–1-re kapott ki keleti szomszédjától.

Székelyföldi hokisok is szerepet kaptak a Sárközy-emléktorna nyitónapján

A magyar férfi jégkorong-válogatott péntek este 2–1-re kikapott a februári olimpiára házigazdaként készülő olasz csapattól a budapesti Sárközy Tamás Emléktorna nyitófordulójában.

U18 ellen hangolt az U20: fölényes siker a világbajnokság előtt

Felkészülési mérkőzésen találkozott Csíkkarcfalván a romániai U20-as és U18-as jégkorong-válogatott. A kapusok „cseréjével” lejátszott találkozót az U20-asok magabiztos játékkal, 7–0-ra nyerték meg.

Túlóráznia kellett az U20-as magyar válogatottnak a milánói hokivébén

A magyar U20-as jégkorong-válogatott a rendes játékidőben jegyzett 3–3 után hosszabbításban legyőzte a lengyeleket a milánói U20-as divízió 1/B jelű vb-n.

Ukrajna nyerte a Nemzetek Európai Kupája nyitómeccsét Románia ellen

A harmadik harmadban visszajött a meccsbe, de egyenlíteni már nem tudott a román jégkorong-válogatott Ukrajna ellen a Nemzetek Európai Kupája hárommérkőzéses sorozatának első találkozóján.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!