Miután hivatalossá vált, hogy Háromszéken rendezik a jövő évi vb-t, pénteken sajtótájékoztatót tartottak a torna helyszínén, a Sepsi Arénánál. Az eseményen jelen volt Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere, Miklós Ervin, a Háromszéki Ágyúsok elnöke, valamint Kernászt Huba, a Háromszéki Ágyúsok alelnöke.
Antal Árpád elmondta, hogy hatalmas öröm ez számukra, hogy egy ilyen méretű világeseményt hoznak a városba.
„Pár évvel ezelőtt sokan nevettek, amikor a semmibe akartunk építeni egy sportarénát. Most ismét sokan mosolyogtak azon, hogy Sepsiszentgyörgyön akarunk rendezni egy ilyen méretű eseményt. Nos, tessék, sikerült.
– kezdte el sajtótájékoztatót Antal Árpád.
Sepsiszentgyörgy polgármestere hozzátette azt is, hogy tisztában vannak vele, hogy mekkora kihívás lesz megszervezni egy világbajnokságot, azonban magabiztosan várják a megmérettetést és hisznek abban, hogy a lehető legnagyobb minőséget képviseli majd ez az esemény.
– mutatott rá Antal Árpád.
A polgármester után Miklós Ervin, a Háromszéki Ágyúsok elnöke is kifejtette véleményét az esemény megrendezéséről.
„Háromszéknek ez egy sportdiplomáciai siker, és nem csak kifejezetten Háromszéknek, hanem Székelyföldnek, és egész Romániának. Nagyon rég dolgozunk ezen a projekten, mertünk nagyot álmodni.
Több mint két évet dolgoztunk azon, hogy valahogy tudjuk a Román Jégkorong Szövetséget átvenni, azok legyenek az élen, akik élnek benne” – vázolta fel Miklós Ervin.
A Háromszéki Ágyúsok klubelnöke ezt követően kiemelte, hogy nemrégiben már Bolzano városában sikerült nagy sikert elérni a román válogatottal, ezúttal is komoly célkitűzéseket fogalmaznak meg.
Mi, a Háromszéki Ágyúsoknál örülünk annak, hogy egy ilyen eseményt Sepsiszentgyörgyre tudtunk hozni és azt tudjuk mondani, hogy mindent megteszünk annak érdekében, hogy a legmagasabb minőséget képviselje majd az esemény” – fejtette ki gondolatait Miklós Ervin.
Kernászt Huba, az Ágyúsok alelnöke egyetértett abban, hogy hatalmas kihívás lesz összehozni ezt a világbajnokságot, viszont hatalmas lehetőség rejlik benne, ezért minden lehetőséget meg kell ragadniuk.
„Nem tudok róla, hogy szerveztek volna még ehhez hasonló vébét Romániában, ez hatalmas eredmény önmagában. Ez nem csak nekünk, hanem az egész országnak nagy lehetőség, amire lehet az utánpótlást építeni.
– jegyezte meg Kernászt Huba.
A 2025-ös divízió 1/A jelű jégkorong-világbajnokságot április végén rendezik Sepsiszentgyörgyön a Sepsi Arénában, amelyen Nagy-Britannia, Lengyelország, Ukrajna, Románia, Olaszország és Japán válogatottja vesz részt.
Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Baleset történt szombaton délután fél öt körül Tusnádfürdőn, a várost átszelő E578-as nemzetközi úton. Ketten megsérültek.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.
Sokkoló eset történt az Egyesült Államokban: Pennsylvania államban egy 11 éves fiú lelőtte az apját, miután az elvette tőle a játékkonzolját.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!