Megismétlődik az Erste Liga-döntő a román bajnokságban

Orbán Zsolt 2021. április 26., 20:41 utolsó módosítás: 2021. április 26., 21:23

A Gyergyói Hoki Klubot söpréssel kiejtő Brassói Corona után az Erste Ligában címvédő Csíkszeredai Sportklub is bejutott a román jégkorong-bajnokság döntőjébe. A székelyföldi bajnokcsapat 3–1-es összesítéssel hozta a Galaci CSM elleni elődöntőjét.

Döntőbe jutott a Sportklub, megint a Corona lesz az ellenfél Fotó: Veres Nándor

Jason Morgan és Hozó Levente legénysége a Galacon elveszített első mérkőzés után rutinból fordította meg a párharcot egy idegenbeli és egy hazai sikerrel, a hétfői negyedik találkozón viszont nagy játékkedvet mutattak a kék-fehérek. A Sportklub a mérkőzés legnagyobb részében uralni tudta Duna-parti ellenfelét, s bár ezúttal elmaradt a gólzápor a hazaiak jobb kapura lövési mutatóval, és fegyelmezett játékkal zárták le az elődöntőt.

A 7. percben Farkas-Salló-Combs volt a korong útja, az amerikai csatár pedig az Erste Liga rájátszásában mutatott formáját idézve lőtte ki a jobb alsót. Élvezetes, pörgős volt a játék, a fehérorosz játékvezetők ezúttal nem ítéltek fölösleges kiállításokat. A harmad második felében Taratuhin rá nem jellemző módon egymás után két óriási, üres kapus lehetőséget hagyott ki, a túloldalon pedig Machala próbálkozásánál a kapuvas mentette meg Adorjánt.

A Sportklub fiatal hálóőre szép védéseket mutatott be, de a 19. percben Albert Polinyin takarásból eresztett lökettel, emberelőnyben egyenlített (1–1), majd még egy Taratuhin-vasat is láthattunk a dudaszó előtt.

Fotó: Veres Nándor

A második harmad elejére ismét felpörögtek a csíkiak, Marakov kapott kisbüntetést, a fórt pedig Blackwater szenzációs kapáslövéssel használta ki.

A galaciak egymást követték a büntetőpadon, de a Sportklub nem tudta tovább növelni előnyét, mivel Onodi parádézott a kapuban. Ez a harmad a csíkszeredai születésű kapusról szólt, összesen 15 lövést hárított, meccsben tartva ezzel csapatát.

A harmadik felvonás elején az eddig peches Taratuhin csak betalált egy kissé ütemtelen lövéssel, Onodi mellé nyúlt a lepkéssel, a pakk ismét a kapu jobb alsó sarkában landolt. Innen úgy tűnt, elég lesz okos játékkal megtartani az előnyt, Maylan azonban nagyot hibázott, a vendégek hátrányos góllal egyenlítettek Irimia révén.

Ezzel izgalmas lett a vége, bár Vadim Sakrajcsuknak, a CSM ukrán edzőjének nem adódott meg a kapuslehozatal lehetősége, mivel három perccel a vége előtt Láday beütötte a negyediket. Ezt követően még Maylan is jóvátette hibáját, szépen szedte le a levegőből Tousignant kényelmetlen átadását, majd magabiztosan mattolta Onodit.

Az Erste Liga aranyérmese a vártnál talán valamivel könnyeben, de mindenképp megérdemelten jutott túl a Duna-partiakon, és már a rivális Brassói Corona elleni újabb döntőre készülhet.

A román bajnokság fináléja a menetrend szerint április 30-án, pénteken kezdődik 18.30-tól a pályaelőnnyel rendelkező sárga-kékek otthonában.

A csapatok szombaton ismét Brassóban csapnak össze, majd kedden és szerdán Csíkszeredában rendezik a harmadik, illetve az esetleges negyedik összecsapást. Akárcsak az elődöntő, a döntő is az egyik fél harmadik győzelméig tart.

Román jégkorong-bajnokság, elődöntő, 4. mérkőzés
Csíkszeredai Sportklub–Galaci CSM 5–2 (1:1, 1:0, 3:1)
Gólszerzők: Jack Combs (7.), Judd Blackwater (27., emberelőny), Andrej Taratuhin (44.), Láday Tamás (57.), Justin Maylan (58.), ill. Albert Polinyin (19., emberelőny), Adrian Irimia (51., emberhátrány)
Kapura lövések: 47–29
Kiállítások: 10, ill. 18 perc