Másodszor is szépen helytállt a Sapientia U23 Galac ellen

Gergely Imre 2020. december 08., 16:55

Az esélyesebb Galaci CSM nyert hétfőn este és kedden délben is a Sapientia U23 ellen, de a felcsíki csapat nem adta könnyen a bőrét. Az 1–6 és az 1–5 nem rossz eredmény a nagyon erős galaciak ellen.

Fotó: Tamirjan Robert Photography

Két romániai bajnoki jégkorongmérkőzésre került sor Csíkkarcfalván hétfőn és kedden, a Sapientia U23 a Galaci CSM együttesét fogadta. Az első találkozón az első harmadban ugyan háromgólos előnybe kerültek Kiricsenkóék, de ezt követően már jóval kiegyenlítettebb volt a játék, a középső játékrészt döntetlenre hozták a felcsíki fiatalok a 12 honosítottal, illetve légióssal felálló ellenféllel szemben.

Kedden nagyszerűen kezdett a Sapientia U23, Róth góljával már a 17. másodpercben vezetést szereztek a zöld mezesek. A szünetig fordítottak ugyan a vendégek és a következő két harmadban 5-re nőtt a galaci gólok száma, de a karcfalvi csapat helytállása így is dicséretes.

Romániai jégkorongbajnokság:
Sapientia U23–Galaci CSM 1–6 (0–3, 1–1, 0–2).
Gólszerzők: Márton Koppány (21.), illetve Jevgenyij Szkacsov (1.), Alexander Neznamov (9. és 54.), Mircea Constantin (14.), Mikhail Ribalko (21.), Biró Mátyás (55.).
Sapientia U23–Galaci CSM 1–5 (1–2, 0–1, 0–2).
Gólszerzők: Róth Zoltán (1.), illetve Anton Butocsnov (14.), Alexander Neznamov (18.), Jevgenyij Szkacsov (35., 55.) Biró Mátyás (57.).