Egy gólt ütött Galacnak a Sapientia U23

Székely Sport 2020. december 08., 00:07 utolsó módosítás: 2020. december 08., 00:09

A Felcsíki Műjégpályán rendezett hétfői találkozón a hazaiak csak a második harmadot tudták döntetlenre menteni. Az erőviszonyoknak megfelelően könnyedén győzött a Galaci CSM.

Volt dolga a Sapi kapusának. Korábbi felvétel Fotó: Veres Nándor

Két olyan jégkorong-mérkőzést is rendeztek hétfőn, amely része a román bajnokság alapszakaszának. Az Erste Liga versenynaptárában is szereplő Gyergyói HK–Brassói Corona rangadóról itt írtunk, de ezzel párhuzamosan a Sapientia U23 is jégen volt.

A Székelyföldi Jégkorong Akadémia (SZJA) csapata a Galaci CSM gárdáját fogadta, de nem tudott meglepetést okozni a Duna-partiak ellen.

A vendégek már az első 20 percben meglepték három góllal, s bár a második felvonást döntetlenre hozták az egyetemisták, az utolsó harmadban megint csak a galaciak találtak be.

Jens Brandström együttesének gólját Márton Koppány szerezte az 1–6-ra végződő mérkőzésen, míg a vendégeknél az orosz Alekszandr Nyezsnyamov kétszer volt eredményes.

A két csapat kedden 18.30-tól újból összecsap Csíkkarcfalván.

Román jégkorong-bajnokság, alapszakasz
Sapientia U23–Galaci CSM 1–6 (0:3, 1:1, 0:2)
Gólszerzők: Márton Koppány (21.), ill. Jevgenyij Szkacskov (1.), Alekszandr Nyezsnyamov (9., 54.), Mircea Constantin (14.), Mihail Ribalko (21.), Biró Mátyás (55.)
Kapura lövések: 13–60
Kiállítások: 6, ill. 4 perc