Hirdetés

Mark LeRose: nem működött a Sportklub speciális játéka

Fotó: Tumbász Hédi

A listavezető Ferencváros hazai környezetben simán győzött a Csíkszeredai Sportklub ellen a jégkorong Erste Liga alapszakaszának szombat esti mérkőzésén, a Tüskecsarnokban.

Az FTC már a harmadik percben vezetett Erik Nemec találatával, majd a második játékrészben Tóth Adrián és Haranghy Bence góljaival biztossá tette sikerét az erdélyi alakulattal szemben, amely egyszer sem tudta bevenni a házigazda kapuját.

Kapcsolódó

Hirdetés

A vendégeknél hiányzott Péter Balázs és David Levin. Péter Balázs az egy héttel korábban Cardiffban megrendezett olimpiai selejtezőn kapott hatalmas ütést a kezére, nem tud ütőt fogni, otthon kezelik. Levin hiányzásának okáról nem adott ki közleményt a klub.

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője azt mondta a találkozó után, hogy nagyon jó meccset játszottak, kontrollálták a mérkőzést. „Az elején betaláltunk emberelőnyből, és utána a második harmadban tudtunk még kettőt lőni.

Nagyon egyben volt a társaság, nagyon komoly hokit raktak le a jégre, fegyelmezetten betartották a taktikát. A játék minden elemével elégedettek lehetünk. Ez egy szép szülinapi ajándék, aminek nagyon örülök, de azt hiszem, nem csak én, hanem az egész klub és a szurkolók is büszkék lehetnek most, ez tényleg egy jól sikerült nap volt.

Ha képesek vagyunk ilyen szinten játszani, akkor most már tudjuk, hogy a jövőben mihez kell tartani magunkat, ezt szeretnénk megismételni minél többször” – nyilatkozta Fodor Szabolcs.

•  Fotó: Tumbász Hédi Galéria

Fotó: Tumbász Hédi

A Csíkszeredai Sportklub másodedzője, Mark LeRose szerint érződött David Levin hiánya. „Nem kezdtünk jól, gyorsan összeszedtünk egy kiállítást, amit az ellenfél ki is használt.

Az a speciális játék, ami összességben jellemző a csapatunkra, és amivel általában a mi oldalunkra billen a mérleg, ma nem működött, nem lőttünk gólt emberelőnyben, viszont kaptunk gólt emberhátrányban – ez nem a győzelemhez vezető út.

David Levin, a liga legjobb pontszerzője is hiányzott ma, szóval támadásban is picit hátrányban voltunk, ez meglátszott” – mondta el Mark LeRose.

Az alapszakasz 44 mérkőzése után az utolsó két helyezett elbúcsúzik, az első nyolc pedig a rájátszásban folytatja. Ellenfélválasztás nem lesz, az első a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal, a negyedik pedig az ötödikkel találkozik.

Jégkorong Erste Liga, 2023–24-es szezon, alapszakasz, Tizenhetedik hét

Erste Liga, 2023–24-es szezon, alapszakasz

##
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
Győzelem h.u.Gy.h.
Vereség h.u.V.h.
VereségV
Gólk.Gk
PontP
1
FTC-Telekom FTC
39
22
5
3
9
152-99
79
2
Brassói Corona Brassó
39
22
3
1
13
132-103
73
3
Gyergyói Hoki Klub GYHK
39
18
4
5
12
140-124
67
4
Csíkszeredai Sportklub Sportklub
39
19
3
5
12
145-126
65
5
Újpesti TE UTE
38
17
4
3
14
112-106
62
6
Budapest JAHC BJAHC
38
17
3
4
14
134-120
61
7
DVTK Jegesmedvék DVTK
39
15
6
3
15
117-126
60
8
Debreceni EAC DEAC
38
13
4
3
18
113-128
50
9
Dunaújvárosi Acélbikák DAB
39
8
0
7
24
93-148
31
10
Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19
38
4
6
4
24
70-128
28
Csíkszeredai Sportklub:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A szünet után letarolta Resicabányát, felsőházban a Sepsi OSK (videóval)

Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.

A végén dőlt el a székely hokirangadó

Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.

Székelyhon

Eltűnt a szentegyházi önkormányzat egyik munkatársa

Eltűnt férfit keresnek Szentegyházán, aki a polgármesteri hivatal munkatársaként dolgozik.

`
Krónika

Dubajban rekedt egy magyarellenessége miatt hírhedtté vált román politikus

Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.

Krónika

A DK mellett, a külhoni magyarok szavazati joga ellen kampányol az RMDSZ volt honatyája

Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.

Főtér

Valós riport a nagyváradi premontrei apát elhalasztott kilakoltatásáról

Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.

Ez is érdekelheti

Mutatjuk, mikor kezdődnek az Erste Liga negyeddöntői

A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.

A GYHK volt edzője nem is gondolta volna, hogy menesztik a kupafiaskó után

A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.

Leváltotta vezetőedzőjét a Gyergyói Hoki Klub

Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.

Miklós Ervin: új fejezet kezdődik a Háromszéki Ágyúsok történetében

Óriási lehetőség előtt áll a Háromszéki Ágyúsok jégkorongcsapata, amely a 2026–2027-es idénytől negyedik erdélyi együttesként csatlakozhat az Erste Ligához. Mit jelent ez a lépés a 2021-ben alakult klub életében – Miklós Ervin klubelnököt kérdeztük.

Három évvel hosszabbított a finn hátvéd a Gyergyói HK-val

Szezon közben is zajlik a csapatépítés a GYHK-nál, további három szezonra szóló szerződést kötöttek Konsta Mesikammennel, így a 30 éves finn hátvéd a következő idényekben is a piros-fehérek játékosa marad.

Negyven nap szünet az Erste Ligában, GyHK–Sportklub párharc lesz az elődöntőért

Befejeződött a jégkorong Erste Liga alapszakasza. A rájátszás márciusban kezdődik, amikor az élen végzett Brassói Corona a fehérvári farmcsapattal, a Gyergyói HK pedig a Csíkszeredai Sportklubbal mérkőzik majd a legjobb négy közé jutásért.

Sokáig szoros volt, aztán a GYHK pillanatok alatt eldöntötte a Corona elleni rangadót

Hét gólt lőtt a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Coronának a jégkorong Erste Liga alapszakaszának zárómérkőzésén. A piros-fehérektől Gerads mesterhármast szerzett.

A GYHK még keresi a formáját, a Corona nem esett szét, a Sportklub újra visszakapaszkodott

Küzdelmes győzelmek, látványos fordulatok és csalódottság jellemezték a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapját: a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona ismét nyerni tudott, míg a Csíkszeredai Sportklub szétlövésben maradt alul.

A legvégén egyenlített, szétlövésekkel kapott ki a Sportklub

Szétlövést követően maradt alul vasárnap este a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga alapszakaszában a Budapesti Jégkorong Akadémia HC ellen. A hazaiak végig futottak az eredmény után, kapusuk bravúrjai tartották meccsben a csapatot.

Fordulatos hazai sikerrel megnyerte az alapszakaszt a Brassói Corona

Látványos, fordulatokban gazdag mérkőzést játszott egymással a Brassói Corona és a DEAC a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján. A Cenk alattiak 6–4-es győzelme egyben azt is jelentette, hogy bebiztosították első helyüket az alapszakaszban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!