Gólképtelen volt a Sportklub a Tüskecsarnokban, újra kikapott a Ferencvárostól

Dobos László 2024. február 17., 21:01

A Csíkszeredai Sportklub második februári, Ferencváros elleni mérkőzését is elveszítette idegenben. A székelyföldi kék-fehérek a hónap elején öt-, szombaton este pedig három gólos vereséget szenvedtek az éllovastól a jégkorong Erste Ligában.

Eredménytelenek maradtak a csíki jégkorongozók Fotó: Tumbász Hédi

Mindkét csapatban voltak hiányzók a szombat esti rangadón, a házigazdáknál Boros Dániel, Németh Attila, Bán Károly és Lauri Kärmeniemi, a vendégeknél pedig Péter Balázs és David Levin nem lépett jégre. Péter Balázs az egy héttel korábban Cardiffban megrendezett olimpiai selejtezőn kapott hatalmas ütést a kezére, nem tud ütőt fogni, otthon kezelik.

Fotó: Tumbász Hédi

Hazai góllal kezdődött a Tüskecsarnokban megrendezett rangadó, ahol a hazai gárda kihasználta első emberelőnyét, és már a 3. percben Nemec találatával 1–0-ra vezetett. A folytatásban is a Fradi támadott többet, az első játékrészben a kapura lövések aránya 14:4 volt zöld-fehérek javára.

Eredményesebben játszott, többet lőtt kapura a Ferencváros a második harmadban is, és ez az eredményjelzőn is megmutatkozott. A mérkőzés felénél előbb Tóth Adrián lőtt be közelről egy kipattanót (2–0), majd a 19 éves Haranghy távoli bombája kötött ki a csíki kapuban (3–0).

A harmadik játékrészben nem született újabb találat, a vendég székelyföldi alakulatnak három emberelőnye volt, de egyiket sem tudta gólra váltani.

Ez volt az ötödik Ferencváros–Sportklub találkozó a 2023–2024-es szezonban. A két együttes minden eddigi összecsapásain hazai győzelmek születtek. Két szoros találkozót (6–5 – büntetőlövések után, illetve 4–3) követően két kiütés következett: január közepén a Sportklub otthon 9–3-ra nyert a Vákár Lajos Műjégpályán, míg két hete a magyar bajnoki címvédő egy kiváló harmadik harmaddal 7–2-vel vágott vissza. Most pedig újra a Ferencváros győzött, ezúttal 3–0-ra.

Jégkorong Erste Liga, középszakasz:

Ferencváros–Csíkszeredai Sportklub 3–0 (1–0, 2–0, 0–0).

Gólszerzők: Erik Nemec (3.), Tóth Adrián (29.) és Haranghy Bence (33.).
Kapura lövések: 41–17.
Büntetőpercek: 8–8.

Ferencváros:
Arany Gergely, Nagy Kristóf (kapusok) – Julius Marva, Vladimir Roth, Galajda Zsombor, Adam Brady, Rasmus Kulmala (első sor); Seregély Máté, Jacob Crespi, Erik Nemec, Aku Kestila, Nolan LaPorte (második sor); Jozef Hrabal, Haranghy Bence, Turbucz Martin, Nagy Gergő, Tóth Adrián (harmadik sor); Banga Nándor, Yanick Turcotte, Farkas Lőrinc, Tóth Gergő (negyedik sor). Vezetőedző: Fodor Szabolcs.
Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Karel Kubát, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Reisz Áron, Sofron István (első sor); Gecse Hugó, Troy Rutkowski, Erik Svetina, Spencer Asuchak, Aidan Brown (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Jevgenyij Szkacskov, Részegh Tamás, Becze Tihamér (harmadik sor); Rokaly Norbert, Eduard Cășăneanu, Fodor Csanád (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.
Játékvezetők: Németh Márton és Mach Márton, illetve Kis-Király és Gebei Bence László.