Mark LeRose: a Sportklubnak az apró részletekkel voltak gondjai

Dobos László 2024. február 04., 10:22 utolsó módosítás: 2024. február 04., 10:23

Nyerni tudott Székesfehérváron a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában, ahol a sereghajtó FEHA19 sokáig tartotta a tempót a csíkiakkal, de a székelyföldi együttes az utolsó játékrészben fordított.

Nem tört össze mentálisan a Sportklub, fordított kétgólos hátrányból Fotó: Soós Balázs Benjamin

A harmadik harmad döntött szombaton este Székesfehérváron, 5–3-as győzelmével pedig a Csíkszeredai Sportklub megtartotta esélyét, hogy dobogós helyen zárja az alapszakasz első részét.

Anatolij Bogdanov, a fehérvári farmcsapat vezetőedzője a mérkőzés után elmondta, hogy hatékonyan használták ki a helyzeteiket, már amikor voltak. „Túl könnyen adtuk ki a kezünkből a vezetést, a meccs kritikus fázisaiban elkövetett súlyos, megengedhetetlen egyéni hibák megbosszulták magukat. Nem szabad a Csíkszeredának lehetőségeket adni, nem szabad besétálni az utcájába és kizökkenni, amikor keményebben játszik. De ahogy mondtam, az egyéni hibák pecsételték meg a sorsunkat” – nyilatkozta a FEHA19 vezetőedzője.

Fotó: Soós Balázs Benjamin

Mark LeRose, a Sportklub másodedzője szerint elismerés illeti a fehérváriak csapatát, mert megnyerte az első harmadot, majd döntetlen lett a második játékrész. „Az elejétől fogva készen álltak a játékra, mi viszont valamiért nem voltunk a topon.

Az apró részletekkel voltak gondjaink, nem sikerült maradéktalanul kivitelezni a játéktervet, hibákat követtünk el, amelyekkel az ellenfél élt. Szerencsések voltunk, hogy két emberelőnyös gólt szereztünk, és végül megszereztük a három pontot, de az ehhez vezető folyamat nem volt a leggördülékenyebb”

– hangsúlyozta Mark LeRose.

A Csíkszeredai Sportklub legközelebb az FTC-Telekom otthonában lép jégre, vasárnap délután 18 órától.

28

A két oda–vissza kör, vagyis 36 forduló után a csapatokat a helyezések alapján két csoportra osztják, ahol még egyszer játszanak a csoportbeli ellenfelekkel hazai pályán és idegenben. Ez további nyolc mérkőzést jelent, ami szintén az alapszakasz része, és az itt elért eredmények beleszámítanak az összesített tabellába.
A két csoportot a nemzetközi szövetség világbajnoki csoportbesorolásánál alkalmazott elv szerint alakítják ki: az egyik ötösbe kerül az 1., a 4., az 5., a 8. és 9. helyezett, míg a másikba a 2., a 3., a 6., a 7. és a 10. Az alapszakasz így 44 fordulóból áll majd.