Kétgólos hátrányból felállva nyert a Csíkszeredai Sportklub Székesfehérváron

Dobos László 2024. február 03., 21:20

Eredményes végjátékának köszönhetően győzni tudott szombaton este Székesfehérváron a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A házigazdák a mérkőzés első felében két góllal vezettek, a székelyföldiek azonban az utolsó játékrészben fordítottak.

Kétgólos hátrányból tudott fordítani a csíkszeredai gárda Fotó: Soós Balázs Benjamin

A székesfehérvári farmcsapat az első két játékrész elején szerzett találataival 2–0-ra vezetett, a második szünetig azonban a Sportklub emberelőnyből szépített (2–1). A záróharmadban megsokasodtak az események és a gólok. A 44. percben Sofron adott forintos gólpasszt Reisznek (2–2), négy perccel később azonban emberelőnyből újra vezetést szereztek a házigazdák, egy kapu előtti nagy kavarodásban Blasko ütötte a hálóba a korongot (3–2).

Fotó: Soós Balázs Benjamin

A következő percben Levin átadása Sofront találta üresen, aki szép kapásgólt lőtt (3–3). Az 51. minutumban újra Levin villant, és ezzel először vezetett a Sportklub (3–4). Rá két percre jött a következő Sportklub-gól, Levin kapura lőtt korongja Asuchak ütőjéről kerül be a fehérvári kapuba (3–5).

A csíkiak számára következik a vasárnap esti rangadó, amikor a Ferencváros ellen lépnek jégre a budapesti Tüskecsarnokban.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Székesfehérvári FEHA19–Csíkszeredai Sportklub 3–5 (1–0, 1–1, 1–4).
Gólszerzők: Farkas László (2.), Vértes Nátán (21.) és Jan Blasko (47.), illetve Becze Tihamér (30.), Reisz Áron (44.), Sofron István (48.), David Levin (51.) és Spencer Asuchak (53.).
Kapura lövések: 30–42.
Büntetőpercek: 6–6.
Játékvezetők: Soós Dániel és Samuel Anderson, illetveb Jason Devaney és Szabó Dávid.

FEHA19: Márkus Levente, Nyikita Melnyicsuk (kapusok) – Roman Racsinszky, Genadzy Kasinski, Vértes Nátán, Dobos Mihály Bendegúz, Jan Blasko (első sor); Falus Ádám, Salamon Zoltán, Anze Zezelj, Luka Ulamec, Ambrus Csongor (második sor); Vedran Bogesic, Csollák Márkó Ámor, Németh Zalán, Farkas László, Keceli-Mészáros Mátyás (harmadik sor); Bajkó Botond, Hrabák Mikes Milán, Alekszandar Antonijevics, Alapi Márton, Dézsi Barnabás (negyedik sor). Vezetőedző: Anatolij Bogdanov.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Simó Ábel (kapusok) – Karel Kubát, Troy Rutkowski, David Levin, Reisz Áron, Sofron István (első sor); Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Spencer Asuchak, Aidan Brown (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Jevgenyij Szkacskov, Péter Balázs, Becze Tihamér (harmadik sor); Erik Svetina, Rokaly Norbert, Fodor Csanád (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.