Az erdélyi felnőtt jégkorongcsapatok közül elsőként a csíkszeredai lányok vonultak jégre, akik számára szerdán vette kezdetét a jeges felkészülés, Varga András és Popescu Magdolna edzők vezetésével.
,,Az első edzés jó hangulatban és jó iramban zajlott, mindenki nagyon örült, hogy újra jégre léphetett. Júliusban végig Csíkkarcfalván fogunk készülni a száraz edzések mellett. A csapat nagy része ezt megelőzően egyénileg készült, illetve voltak érettségizőink is, akik érthető módon a tanulással voltak elfoglalva ebben az időszakban. Szerencsére meg lett ennek az eredménye, mindhárman sikerrel zárták a megmérettetést” – mondta el a Székely Sportnak Gábor Félix, a csapat menedzsere.

A szezon kezdete előtt természetesen felkészülési mérkőzések is szerepelnek a csapat naptárában, elsőként augusztus közepén Szlovákiába utaznak, ugyanis meghívást kaptak egy háromcsapatos nemzetközi tornára. Itt a házigazda OSY Spisska Nova Ves (Igló) mellett a ZHK Michalovce (Nagymihály) csapatával is összecsapnak.
A tervek szerint szeptember elején Csíkszeredában ismét megrendezik a Sajtos Katalin emlékére szervezett Kasky tornát.

A bajnokságok versenynaptárai még nem véglegesek, így nem tudni, pontosan mikor kezdődnek a küzdelmek, de várhatóan szeptemberben mindkét fronton elrajtol az alapszakasz.
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
Előbb egy távozót, aztán egy újonnan érkezőt jelentett be a sepsiszentgyörgyi együttes. Mindkét játékos középpályás.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es jegy.
Provokációnak nevezte a ProSport román sportportál minapi cikkében azt, hogy a Hungary Today című angol nyelvű magyar hírportál „erdélyi magyarként” hivatkozott Kovács István futballbíróra.
Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!