Hirdetés

Magyar–román hokicsata lesz Olaszországban

Az U18-as románi hokiválogatottnak Olaszországban lesz a tavaszi vébéje is
Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG)

Nemzetközi ifjúsági jégkorongtorna helyszíne lesz hétvégén az olaszországi Fondo, ahol a romániai U18-as és a magyar U17-es válogatott is jégre lép.

2024. december 10., 14:32

Trento megyében, Fondóban a romániai és a magyar korosztályos válogatott mellett a spanyol és a házigazda olasz együttes szerepel.

A romániai U18-as korosztályú férfi csapat csütörtökön az olasz, pénteken a spanyol, szombaton pedig a magyar együttessel mérkőzik meg.

Hirdetés

A Olaszországba elutazott romániai válogatott összetétele

Kapusok: Islik Mihály (Felcsík SK), Sebők Máté (Sapientia U23).

Hátvédek: Csiszér Csaba, Andrei Grigorescu (mindketten Brassói Corona), Szabó Kartal (Székesfehérvári FEHA), Málnai Zalán, Incze Béla, Kertész Ákos és Szekeres Róbert (mind Sapientia U23).

Csatárok: David Manolică (Bukaresti Steaua Rangers), Becze-Máthé László (Felcsík SK), Király Ádám (Háromszéki Ágyúsok), János Dávid, Farkas Alpár, Vaslabán Csongor, Márton Tamás, Mic Ádám (mind Sapientia U23),Tudor Bolocan, Matei Bolocan (mindketten Brassói Corona), Máthé Zsolt, Gál Tihamér és Radu Stănescu (mindhárman Gyergyói HK).

Stáb: ifj. Antal Előd (vezetőedző), Antal Norbert (másodedző), Bács Loránd (kapusedző), Zsigmond Csongor (felszerelés menedzser), Moldován Ervin (csapatmenendzser).

A romániai U18-as férfi válogatott a divízió 2/A jelű korosztályos világbajnokságra készül, amelynek az olaszországi Asiago lesz a házigazdája 2025. április 13-19. között. A tornán a házigazda Olaszország mellett Nagy-Britannia, Hollandia, Románia, Horvátország és Kína lép majd jégre.

Fiatalabb csapattal utazott a magyar válogatott

A magyar U17-es válogatott csütörtökön a spanyol, pénteken az olasz, szombaton pedig a romániai csapattal játszik Fondóban.

A magyar keret összetétele

Kapusok: Halász Márk Gyula (BJA HC), Szabó Huba Dániel (Iserlohn, német).

Hátvédek: Gazsó Sebestyén Bence, Menyhárt Zoltán (mindketten Újpest JA),Kornyilov Péter, Varga Ákos Levente (mindketten BJA HC), Kund Samu (Győri Nemak ETÖ), Szöllősi Mátyás (FEHA19), Tamás Ákos (Straubing, német).

Csatárok: Apostol Kilián Milán, Ványolos Márk (mindketten Újpest JA), Bencze Sebestyén (FTC), Fockter Kadosa, Tóth Flórián (mindketten BJA HC), Kovács Zsombor, Lenkey Gergő Sándor, Papp Adrián (mindhárman FEHA19), Tamási Attila, Tőkey Csaba (mindketten Vasas), Berta Kristóf Olivér (Bad Tölz, német), Gál Dániel (Nordic Hockey Academy, osztrák), Gyulai Miklós István (Pelicans, finn), Kapusi Máté Levente (Nürnberg, német), Tamás Dániel (Straubing, német),

Stáb: Gröschl Tamás szövetségi edző, Szaller Márk másodedző, Gyenes Dávid kapusedző, Barna Márton fizioterapeuta, Mészáros László felszerelés-menedzser, Oláh Zsolt csapatvezető

Magyarország az U18-as hokivébé divízió 1/ A jelű csoportjába kapott besorolást, amelyet április 20-26. között rendeznek Székesfehérváron, ahol a hazai együttes mellett Ausztria, Dánia, Kazahsztán, Szlovénia és Ukrajna lép majd jégre.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Megváltoztatta a szabályzatot a szövetség, még egy évig otthon játszhat az FK Csíkszereda

Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.

A Sepsi OSK stadionjában játssza európai kupameccsét a Kolozsvári U – hivatalos

Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.

Székelyhon

Részleteket közölt a meteorológiai szolgálat a holnapra várható viharról

Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.

`
Krónika

Mikes-leszármazott és Secuiana-vezető is érintett lehet a 9,2 millió lejes háromszéki büntetőügyben

Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.

Krónika

Fogyatékkal élőket kihasználó illegális otthonokra csaptak le Bihar megyében

Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.

Főtér

Nem engedhetjük meg magunknak, hogy kirúgjuk egymást verőfényes csütörtöki napokon

Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.

Ez is érdekelheti

Megvan a hokiválogatott kerete, ismertek az ellenfelek a brassói EYOF-ra

Elkezdte a felkészülést a 2027-es, Brassóban rendezendő Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra a romániai ifjúsági jégkorong-válogatott. A bővített keretben számos székelyföldi játékos kapott helyet.

Románia megrendezné a jövő évi divízió I/B hokivébét

A Román Jégkorong-szövetség fontolgatja, hogy rendezője legyen a 2027-es divízió I/B világbajnokságnak. A lehetséges helyszínek között Marosvásárhely is szerepel.

Megismerte csoportellenfeleit a vébén a romániai hokiválogatott

A Divízió I/B jelű világbajnokságon érdekelt romániai felnőtt jégkorong-válogatott Japán, Dél-Korea és Spanyolország ellen játszik a jövő évi torna csoportkörében.

Reisz Áron Németországban folytatja

Öt szezon után elhagyja a Csíkszeredai Sportklubot Reisz Áron. A 31 éves csatár a német jégkorongbajnokság harmadosztályában, a DEL3-ban szereplő Hammer Eisbären csapatához igazolt.

Bejelentették Sofron távozását is a Fraditól

Egyszerre tizenegy távozását tette közzé az osztrák bázisú jégkorongbajnokságban szereplő FTC. A névsorban ott van a csíkszeredai születésű, magyar válogatott Sofron István is.

2027-es elit-vb: a magyarok elkerülték a házigazdát

A Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) véglegesítette a jövő évi németországi világbajnokság csoportjait. A magyar válogatott kemény kihívások elé néz, de egy fontos ellenfelet elkerült.

A bajnok Gyergyói Hoki Klub helyett az ezüstérmes Brassói Corona indul a Kontinentális Kupában

Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.

Megint a hosszabbításban veszítették el a hokidöntőt a svájciak

Svájc hazai környezetben sem tudott aranyat nyerni, Finnország ötödszörre lett világbajnok. Norvégia szenzációs sikerként élhette meg az A csoportos jégkorongvébét, ahonnan bronzzal térhetnek haza Kanada legyőzése után.

Történelmi aranyéremre hajt Svájc, Finnország visszahódítaná a trónt

Vasárnap rendezik a zürichi Swiss Life Arenában a 2026-os A csoportos jégkorong-világbajnokság éremmérkőzéseit. Az esti döntőben a házigazda Svájc és Finnország csap össze az aranyért, míg a bronzmeccsen Kanada és Norvégia lép jégre.

Alaposan megkavarták 2027-től a divíziós hokivébék lebonyolítását

Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!