Majoross Gergely szövetségi kapitány most elsősorban fiatalokra számít – Szongoth Döme, Farkas Olivér és Mihalik Gergő személyében három újoncot is avatott –, de több rutinosabb játékos is szerepel a keretben.
Erről a kapitány Szilassy Zoltán másodedzővel bőven beszélt a Rádió Gagának adott interjúban.
A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint első emberelőnyét Schlekmann Márk jóvoltából gólra váltotta a nemzeti csapat. Az ellenfél egyenlíthetett volna, de Matic Török kihagyott egy büntetőt. Egy kivédekezett emberhátrányt követően sikeres ellentámadást vezettek a magyarok, és Schlekmann passzából Tornyai Gábor megszerezte a második találatot.
A második harmadban Ambrus Gergő ritkán látható gólt szerzett: először elütött a korong felett, de ez tökéletes lövőcselnek bizonyult, mert a kapus elmozdult rá, a csatár pedig a hálóba húzta a korongot. A szlovénok csakhamar kettős emberelőnyből szépítettek, és bár a harmadik játékrészben újabb gólokat szerezhettek volna, a magyar védelem – élén Vay Ádám kapussal – remekül őrizte az eredményt.
A májusi elitvilágbajnokságra készülő magyar együttes sorozatban negyedszer győzte le a szlovénokat.
Négy Nemzet Tornája, 1. forduló:
Magyarország–Szlovénia 3–1 (2–0, 1–1, 0–0),
a magyar csapat gólszerzői: Schlekmann (8.), Tornyai (18.), Ambrus (25.)
Később: Lengyelország–Olaszország (19 óra)
A további program: pénteken 15.15-től Magyarország–Olaszország, 19 órától Lengyelország–Szlovénia; szombaton 15.30-tól Lengyelország–Magyarország, 19.15-től Szlovénia–Olaszország.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Megjelent a labdarúgó Szuperliga és a 2. Liga rájátszásának eheti programja. A román válogatott vébéselejtezője miatti szünet előtt az FK Csíkszereda szombaton, a Sepsi OSK hétfő helyett vasárnap játszik majd.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
George Simion egyszerű futballhuligánból mindössze néhány év alatt lett az ország legnépszerűbb politikusa. De hogyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!