Leiskolázta a GYHK az Újpestet

Gergely Imre 2024. október 27., 21:05 utolsó módosítás: 2024. október 27., 21:08

Hatvan percen keresztül dominált a Gyergyói Hoki Klub az Újpest ellen vasárnap este, és teljesen igazságos eredménnyel 8–0-ra nyert.

Minden szempontból tökéletes meccset játszottak a gyergyóiak Fotó: Szász Adorján

A mérkőzés első húsz percében 15–4 volt a kapura lövések aránya, és ez sok mindent elmond arról, ami a jégen zajlott. Folyamatos nyomás, gólhelyzetek sora az UTE kapujánál. A lilák a felezővonalon sem gyakran jutottak át. Rajna tartotta meccsben őket és ha 3-4 góllal vezetett volna a GYHK akkor sem lett volna túlzó az eredmény. Azonban csak 1–0 volt az állás az első szünetben, Bodó talált be éles szögből.

A második harmad nagy része is ugyanolyan volt mint az első, csak most a gólok is jöttek. Előbb Vincze Péter szúrt bele egy Bodó lövésbe, majd Sárpátki tette be a saját kipattanóját, aztán Vincze megint át lőtte Rajnát, és a csapatkapitány Orbán is értékesített egy sakk mattig játszott akciót.

•  Fotó: Szász Adorján
Fotó: Szász Adorján

Az összecsapás már eldőlt, a piros-fehér szurkolók csak egy dolgot szerettek volna: hogy Rinnének legyen meg az első idei shutoutja, azaz kapott gól nélkül hozza le a meccset. Ez meg is történt, csapattársai továbbra sem hagyták helyzetbe kerülni az újpestieket. Sőt Sárpátki, Vayrynen és Bodó még hármat hozzátettek az addigi öt gólhoz, így 8–0 lett a vége.

A Gyergyói Hoki Klub veretlenül zárja az októbert az Erste Ligában, és újra vezeti a tabellát. Jövő hétvégén Budapesten szerepel Markus Juurikkala csapata amikor az FTC-Telekom és az UTE otthonában gyarapíthatja a pontjai számát.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–UTE 8–0 (1–0, 4–0, 3–0).
Gólszerzők: Chris Bodó (8., 58.), Vincze Péter (25., 30.), Sárpátki Tamás (29., 43.), Brance Orbán (39.), Janne Vayrynen (49.).