A Sapientia U23 tavaly csatlakozott az Egyetemi Európai Jégkorong Ligához (EUHL), és már rögtön az első évében nemzetközi tornának lehetett a házigazdája, amelyet a Székelyföldi Jégkorong Akadémia nagy elismerésként és sportdiplomáciai sikerként élt meg. Bár a járványhelyzet miatt az EUHL a jelenlegi szezonban nem rajtolhatott el, a székelyföldi kupát ezúttal is megtartják: péntektől vasárnapig négy egyetemista csapat méri össze tudását a csíkkarcfalvi létesítményben.
A román felnőtt bajnokságban is szereplő Sapientia U23 az első játéknapon a csehországi UTB Zlín és a szlovákiai Gladiators Trencin (Trencsén) gárdáira épülő EUHL-válogatottal mérkőzik, de a ligaválogatottba néhányan az SZJA játékosai közül is bekerültek. Szombaton a HC Uniza Zilina (Zsolna), míg a vasárnapi zárónapon az UK Prága lesz a Jens Brandström által vezényelt házigazdák ellenfele.
A csütörtöki online sajtótájékoztatón Jaroslav Straka ligaelnök örömét fejezte ki, amiért a Sapientia U23 már a második éve tagja az EUHL-nek. Straka köszöntet mondott a szervezőknek, illetve Magyarország kormányának is, amiért anyagilag támogatja a torna megrendezését.
„Közösségünk tagjainak, az egyetemista sportolóknak nagy hasznára válnak az ilyen jellegű tornák. A játékosok az előző évben is remek tapasztalatokat szereztek a Székely Kupán, alig várjuk, hogy elrajtoljon az idei kiadás” – jelentette ki a szlovák sportvezető.
Nagy Attila, az SZJA ügyvezető igazgatója szerint a csapatuk nehéz szezont zár, de büszke a fiúkra, és reméli, jó eredményekkel sikerül befejezni az idényt.
A csapatunk évről-évre fejlődik, egyre sikeresebb, egyre több játékosok tudunk beépíteni a felnőtt csapatokba, ami azt jelenti, hogy elértük a célunkat.
Nagyon büszke vagyok a játékosokra és az edzőkre, hogy türelemmel végigvitték ezt a nehéz szezont. Nagy kihívás volt formában maradni, de a körülményekhez képest sikeres idényünk volt, és remélem szép eredményekkel tudjuk lezárni a szezont” – nyilatkozta Nagy Attila.
Horvát Tamás, a Sapientia U23 elnöke elmondta, ebben a szezonban felére csökkent a csapatuk mérkőzésszáma, a román bajnokságban pedig csak a Bukaresti Steaua csapatával tudtak igazi ki-ki meccseket vívni. Ezt az űrt igyekszik pótolni a hétvégi torna, amelyen a csapatvezető színvonalas mérkőzésekre számít.
„Ami a várakozásokat illeti, a csapat tagjai nagyon szeretnek az EUHL-ben játszani, az Erste Ligában szereplő játékosok is megkerestek, hogy részt vegyenek a tornán. Közülük a Csíkszeredai Sportklubnál hokizó Gecse Olivér és Szabó Zsolt Ákos be is került a Sekler Cup-keretünkbe.
Jó képességű együttesek látogatnak hozzánk, mindenkinek a legjobbját kell nyújtania, hogy győzelmekkel zárjuk az idényt” – fogalmazott Horvát Tamás.
A II. EUHL Sekler Cup érdekessége, hogy a ligaválogatottnak a hokirajongók számára az NHL-ből ismert Roman Cechmanek lesz a vezetőedzője. A háromszoros világbajnok és olimpiai bajnok 50 éves cseh hokilegenda a Philadelphia Flyers és a Los Angeles Kings mezében több mint 200 mérkőzésen lépett jégre a világ legerősebb bajnokságában.
A torna mérkőzései üres lelátok előtt zajlanak majd, de az SZJA Youtube-csatornáján minden összecsapást élőben közvetítenek.
A román felnőtt jégkorong-válogatott új szakmai stábbal vág neki az új szezonnak. A csapat irányítását a finn Markus Juurikkala veszi át, segítői Péter Róbert és Zsók Levente másodedzők, valamint Ruczuj Gellért kapusedző lesznek.
A Sepsi OSK edzőpályáján folytatódnak az edzések a válogatottakban nem szereplő játékosok jelenlétében, a három új igazolás is csatlakozott a csapathoz. Hadnagy Attila sportigazgató szerint a bajnokságban több ballépést nem engedhetnek meg maguknak.
Jóváhagyta a kormány csütörtöki ülésén a tanulói ösztöndíjak odaítélésének módszertanát. A kormányhatározat négy típusú ösztöndíjról rendelkezik.
Kolozsvárt rendezik meg idén a romániai magyar iskolák országos tanévnyitó ünnepségét az RMPSZ és az unitárius egyház társszervezésével.
A jelek szerint az uniós intézmények és az európai bíróság által elutasított Minority SafePack sorsára juthat a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) polgári kezdeményezése is.
Bezártak a polgármesteri hivatalok, a tanárok a tanévkezdés bojkottjára készülnek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!