Nagyon szoros párharcot vívott egymással a két fél, nagy meglepetésre a romániai gárda kétszer is vezetést tudott szerezni, az utolsó percben lőtt találattal begyűjtötte első győzelmét a tornán.
Az összecsapás utáni interjúban Galló Vilmos a kanadai Don MacAdam szakembert kritizálta.
– mondta Galló a meccset követően.
A Magyar Jégkorong Szövetség (MJSZ) azonnal vizsgálatot indított, Don MacAdam egyelőre nem reagált az esetre.
„Vannak olyan napok, amikor nagyon sok mindent megteszel a győzelemért, de így sem sikerül nyerni.
A lövésszámunk rendben volt, a minőséggel lehetett gond, a romániai kapust csak egyszer tudtuk legyőzni” – mondta az MTI-nek a 73 éves kanadai kapitány a vereséget követően.
Nem csak Galló Vilmos kritizálta a szakember munkásságát, már a meccset megelőzően hallani lehetett, hogy
nem túl kellemes a hangulat az öltözőn belül, annak ellenére, hogy két győzelemmel kezdte a világbajnokságot a magyar együttes.
A romániai válogatott nagyon fegyelmezett játékkal és teljes odaadással küzdött Magyarország ellen, és ezzel, valamint Péter Balázs és Sándor-Székely Ottó találatával érték el a győzelmet a divízió 1/A jelű jégkorong-világbajnokság szerdai játéknapján.
A Székely Sportnak a győztes csapat két gólszerzője, Péter Balázs és Sándor-Székely Ottó, valamint Góga Attila másodezdő nyilatkoztak.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Vasárnap este az 56. percig fej-fej mellett haladtak a felek a Brassói Corona és a Gyergyói HK közötti hokirangadón. A végjátékban jobban kijött a lépés a házigazdáknak, helyet cserélt a két együttes a tabellán.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Harmincöt éve szolgál Marosszentgyörgyön, nemrég jelent meg a századik verseskötete, és december elején a prefektúra is kitüntette a közösségért végzett szolgálatáért. Baricz Lajos római katolikus plébánossal a szolgálatáról és az ünnepről beszélgettünk.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Karácsony és szilveszter között, hétvégén zajlott a Felcsíki Műjégpályán a 21. alkalommal megtartott falutízesek hagyományos jégkorongcsatája, a Csíkdánfalva Kupa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!