Székelyföldi játékosok góljaival verte a romániai hokiválogatott Magyarországot a vébén

Dobos László 2024. május 01., 16:25 utolsó módosítás: 2024. május 01., 19:23

Meglepetésre a székelyföldi játékosokra épített romániai válogatott sikerével zárult szerdán kora délután a Magyarország–Románia összecsapás az olaszországi divízió I/A jelű jégkorong-világbajnokságon.

Többet támadott a magyar válogatott, de eredményesebb volt a romániai együttes Fotó: MJSZ/Vörös Dávid

Kiegyensúlyozott játékot hozott Bolzanóban a mérkőzés első húsz perce, amelyben az egy fordulóra eltiltott Sofron István nélkül felálló magyar együttes kezdett jobban.

Az első játékharmad második felében a két percig emberelőnyben játszó romániai együttesnek volt több gólhelyzete, a kapura lövések aránya pedig 9:6 volt Románia javára.

Többet támadott, többet lőtt kapura a magyar együttes a második játékrészben (10:6), Erdély Csanádéknak volt két kettőperces emberelőnye, de egyszer sem tudták legyőzni Tőke Zoltánt, a csíkszentkirályi születésű romániai kapust.

Fotó: MJSZ/Vörös Dávid

A harmadik felvonás második felében aztán jöttek a gólok. Az 50. percben a csíksomlyói Péter Balázs tört be jobboldalon a magyar csapat védekező harmadába, középre korcsolyázott, majd kilőtte a hosszú sarkat (0–1). A folytatásban védekezésre kényszerült a romániai gárda, az 56. percben pedig egyenlített Magyarország: Hadobás Zétény távoli lövése Hári János ütőjén irányt változtatva kötött ki a romániai kapuban (1–1).

Döntetlenre állt az összecsapás,

de 51 másodperccel a rendes játékidő vége előtt a gyergyói Sándor-Székely Ottó korcsolyázott át a koronggal a magyar kapu előtt, majd éles szögből visszalőtte Bálizs Bence kapujába (1–2).

A hátramaradt másodpercekben mindkét csapat szerre Time Outot kért, a magyarországiak szakvezetése kapuslehozatallal is próbálkozott, az eredmény azonban nem változott.

A mérkőzés végén a két csapat legjobb játékosainak honosított jégkorongozókat választottak. A romániai együttesből Matias Haaranen, a magyarból pedig Henrik Nilssont kapott díjat.

Férfi jégkorong, divízió 1/A vb, 3. forduló:
Magyarország–Románia 1–2 (0–0, 0–0, 1–2).
Gólszerzők: Hári János (56.), illetve Péter Balázs (50.) és Sándor-Székely Ottó (60.).
Kapura lövések: 32–19.
Büntetőpercek: 2–4.
Játékvezetők: Benjamin Hope (németországi) és Milan Zrnic (szlovéniai), illetve Davide Mantovani (olaszországi) és Jaka Zgonc Gasper (szlovéniai).

Magyarország: Bálizs Bence, Horváth Dominik (kapusok) – Kiss Roland, Henrik Nilsson, Sebők Balázs, Papp Kristóf, Erdély Csanád (első sor); Stipsicz Bence, Fejes Nándor, Varga Balázs, Nemes Márton, Hári János (második sor); Ortenszky Tamás, Garat Zsombor, Szabó Bence, Sárpátki Tamás, Galló Vilmos (harmadik sor); Hadobás Zétény, Németh Kristóf, Terbócs István, Mihály Ákos (negyedik sor). Vezetőedző: Don MacAdam.

Románia: Tőke Zoltán, Adorján Attila (kapusok) – Matias Haaranen, Imre Patrik, Péter Balázs, Részegh Tamás, Rokaly Szilárd (első sor); Salló Alpár, Bors Huba, Albert Zagidullin, Robert Gliga, Jevgenyij Szkacskov (második sor); Ferencz-Csibi Róbert, Györfy Tihamér, Sándor-Székely Ottó, Molnár Zsombor, Molnár Zoltán (harmadik sor); Láday Tamás, Gajdó Balázs, Fodor Csanád, Kovács Mátyás, Rokaly Norbert (negyedik sor). Vezetőedző: Dave MacQueen.

Később:
17 órától Japán–Koreai Köztársaság
20.30 órától pedig Szlovénia–Olaszország.

Korábbi eredmények: Olaszország–Románia 6–1, Magyarország–Japán 3–1 és Koreai Köztársaság–Szlovénia 4–2, illetve Szlovénia–Románia 6–1, Magyarország–Koreai Köztársaság 6–2 és Olaszország–Japán Olaszország–Japán 4–3 (hosszabbítás után).

A további program

Május 3. (péntek): 13.30 órától Koreai Köztársaság–Románia, 17 órától Szlovénia–Japán, 20.30-tól pedig Olaszország–Magyarország.
Május 4. (szombat): 13.30 órától Románia–Japán, 17 órától Olaszország–Koreai Köztársaság, 20.30-tól pedig Magyarország–Szlovénia.