Kilenc sorozat kellett a Tüskecsarnokban, büntetőkkel nyert a Sportklub a Fradi ellen

Dobos László 2024. október 13., 18:31 utolsó módosítás: 2024. október 13., 18:33

Vendégsikerrel zárult a 2024–2025-ös jégkorong Erste Liga első Ferencváros–Sportklub mérkőzése. Vasárnap délután a csíkiak hosszabbítás és büntetőlövések után felülmúlta a Ferencvárost, a találkozó embere a csíki kapus, Adorján Attila volt.

A mérkőzés főhőse a Csíkszeredai Sportklub kapusa volt Fotó: Sas Gábor

A két szurkolótábor buzdításától volt hangos vasárnap délután a Tüskecsarnok a Ferencváros–Sportklub összecsapáson, a jégen pedig az első perctől az utolsóig nagy harc folyt minden korongért.

A vezetést a hazai gárda szerezte meg már a 4. percben, amikor Keränen lövése bepattant a csíki kapuba (1–0), de még az első játékrész közepén az első emberelőnyből a székelyföldi gárda Lucenius révén kiegyenlített (1–1).

•  Fotó: Sas Gábor
Fotó: Sas Gábor

A folytatásban nem született gól, de még az ötperces ráadásban sem, és ez nagyrészt a Sportklub kapusának, Adorján Attila bravúrjainak is köszönhető, mert főleg a mérkőzés végén a Ferencváros sokkal többet lőtt kapura.

Következett a büntetőpárbaj, ahol kilenc sorozatra volt szükség: a házigazdáktól Keränen és Turbucz, a Sportklubtól pedig Forsberg, Fodor és Becze volt eredményes, így a párbajt 3:2-re, a mérkőzést pedig 2–1-re a csíkiak nyerték.

A Sportklub kettő pontot kapott a ráadásos győzelemért, a Fradi pedig egy ponttal lett gazdagabb.

A Sportklub számára a Gyergyói HK elleni székely rangadók következnek az Erste Ligában, a Ferencváros pedig Brassóban, a Kontinentális Kupában lesz érdekelt a következő hét végén.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

FTC–Telekom–Csíkszeredai Sportklub 1–2 – büntetőlövések után (1–1, 0–0, 0–0, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Michael Keränen (4.), illetve Niclas Juhani Lucenius (11.), és Becze Tihamér (győztes büntető).
Kapura lövések: 32–26. Büntetőpercek: 6–2. Játékvezetők: Nagy Attila és Rencz Dániel, illetve Szabó Dávid és Gottlibet Zóra Vivien.

Ferencváros: Nagy Kristóf, Földes László (kapusok) – Paavo Anttoni Tyni, Lauri Johannes Karmeniemi, Turbucz Martin Zoltán, Adam Brady, Németh Attila (első sor); Seregély Máté, Jacob Charles Crespi, Valentin Razumniak, Aku Kestila, Michael Keränen (második sor); Tyson Helgesen, Dominic Anthony Vidoli, Banga Nándor Vilmos, Mattyasovszky Gergely, Tóth Gergő (harmadik sor); Haranghy Bence Mátyás, Bán Károly Tibor, Bogáti Balázs (negyedik sor). Stáb: Fodor Szabolcs (vezetőedző), Yul Hennelly (másodedző), Roczanov Dezső (csapatvezető).

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Láday Tamás, Fredrik Forsberg, Részegh Tamás, Becze Tihamér (első sor); Jimi Kuronen, FerenczCsibi Róbert, Rokaly Szilárd, Rokaly Norbert, Fodor Csanád (második sor); Gecse Hugó, Kristó Csongor, Péter Balázs, Silló Arnold, Niclas Juhani Lucenius (harmadik sor); Bajkó Csongor, Both Péter, Eduard Cășăneanu, Márton Botond, Bíró Gergő (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Sprencz István (csapatvezető).