Kikapott Galacon, hátrányba került a Sportklub az elődöntőben

Orbán Zsolt 2021. április 21., 21:09 utolsó módosítás: 2021. április 21., 21:18

Az Erste Ligában aranyérmes Csíkszeredai Sportklub 5–2 arányban elveszítette első galaci mérkőzését a román jégkorong-bajnokság elődöntőjében. A kék-fehérek csütörtökön már vissza is vághatnak a Duna-partiaknak.

A Sportklub elsőre nem bírt el az alapszakasz-másodikkal. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Ahogy az várható volt, a csíkszeredai bajnokcsapatra nehéz párharc vár az elődöntőben, az Erste Ligában nem induló galaciak újfent bizonyították, hogy komoly játékerőt képviselnek.

A szerdai első mérkőzésen a székelyföldi vendégek szereztek vezetést a 7. percben, amikor is Taratuhin emberelőnyös szituációban közelről Onodi kapujába juttatott egy kipattanó korongot. A piros-kékek azonban Nyeznyamov révén gyorsan válaszoltak, a szentpétervári támadó szintén öt a négy ellen talált be.

A Sportklub kapuját a már román állampolgársággal rendelkező Szamankov védte, ám a hiányzók között olyan játékosok szerepeltek, mint a csapakapitány Papp Szabolcs, az ugyancsak sérült Colton Yellow Horn, aki már haza is utazott Kanadába, vagy Gyenisz Kuljas.

A viszonylag sok kiállítást hozó mérkőzés első harmadában a Sportklub Nagy István kiállítása után ismét emberfórba került, ez viszont kihasználatlanul maradt és pár perccel később a túloldalon Mircea Constantin talált be Patrik Michala passzából. Sőt, a Steauánál nevelkedett center ezt követően emberhátrányban is eredményes volt, 3–1-re módosítva az állást.

A csíkiak egy ellentámadáson Becze és Taratuhin remek összjátéka után zárkóztak, a veterán román-orosz center duplázott, ám a galaciak erre is gyorsan tudtak felelni: Jevgenyij Szkacskov szép csuklólövéssel bombázta a pakkot Szamankov kapujába (4–2).

Az utolsó játékrészben a kék-fehérek sokat kockáztatva próbáltak faragni a hátrányból, miközben a galaciak veszélyes kontrákat vezettek. A harmad második felében a vendégek kettős emberelőnybe kerültek, de csak néhány pillanatig, mivel a játékvezetők Taratuhint is kiküldték. Aztán 1:37-tel a vége előtt Nyezynyamov döntötte el a meccset egy üres kapus találattal.

A Sportklub összességében hiába próbálkozott több kapura lövéssel, az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc első összecsapását a galaci csapat húzta be. A csíki alakulat azonban már csütörtökön javíthat, a második mérkőzés is 18 óra 30 perctől kezdődik.

Román jégkorong-bajnokság, elődöntő
1. mérkőzés
Galaci CSM–Csíkszeredai Sportklub 5–2 (1:1, 3:1, 1:0)
Gólszerzők: Alekszandr Nyezsnyamov (9., emberelőny, 59.), Mircea Constantin (31., 34., emberhátrány), Jevgenyij Szkacskov (39., emberelőny), ill. Andrej Taratuhin (7., emberelőny, 38.)
Kapura lövések: 24–32
Kiállítások: 14, ill. 14 perc