Kihasználatlan emberelőnyök, nem szerzett pontot a Tüskecsarnokban a Sportklub

Dobos László 2023. január 21., 17:55

Hazai győzelemmel zárult a jégkorong Erste Liga egyetlen szombat délutáni találkozója. Az 56. percben még 1–1-re állt a Ferencváros–Csíkszeredai Sportklub összecsapás, a zöld-fehérek a végjátékban szerzett két góljukkal győztek.

Háromszor zörgették meg a csíkszeredaiak hálóját Fotó: Fotók: MTI/Mónus Márton

A jégkorong Erste Liga legutóbbi két szezonjának döntőse, a Fradi és a Csíkszereda idén csak a középmezőnyben zárja az alapszakaszt. Hármas holtverseny zajlik az egyenes ágon negyeddöntős szereplést jelentő ötödik és hatodik helyért, ebben a párharcban a Ferencváros és a Sportklub mellett a Debreceni EAC versenyez.

Szombaton délután a Tüskecsarnokban rendezett mérkőzésre a vendégek nem tudták nevezni a három fordulóra eltiltott Becze Tihamért, illetve sérülések és magán jellegű problémák miatt otthon maradó Gecse Hugót, Roman Szavcsenkót, Részeg Tamást, Részegh Zsoltot, Rokaly Norbertet, Láday Tamást és Péter Andort.

A hivatalosan 1120 néző előtt megrendezett találkozón a vendég székelyföldi együttest szokásos módon az anyaországi Sportklub-drukkerek buzdították.

Többet lőtt kapura az első harmadban a házigazda Ferencváros, a játékrész egyetlen találatát, emberelőnyben, a frissen leigazolt finn idegenlégiós, Julius Marva ütötte a 17. percben (1–0).

Fotó: Fotók: MTI/Mónus Márton

Kiegyensúlyozott játékot hozott a második harmad, a csapatok kivédekeztek egy-egy emberelőnyt, de újabb gól nem született, a második szünetre is egygólos Fradi-előnyel vonultak a felek.

A harmadik játékrész elején Jevgenyij Szkacskov találatával kiegyenlített az erdélyi gárda (1–1), a folytatásban a vendégek át is vehették volna a vezetést, de két emberelőnyükből egyiket sem tudták gólra váltani. A hajrában a Fradi játszott hatékonyabban, Nagy Gergő az 56. és az 58. percben is betalált a csíki kapuba (3–1).

A Sportklub az utolsó másfél percre – az egyenlítés reményében – kapusa helyett mezőnyjátékost küldött a jégre, a csíki szakvezetés időt is kért, sőt, egy újabb hazai kiállítás miatt hat a négy ellen támadhatott, az eredmény azonban a csíki drukkererek nagy bánatára nem változott.

A statisztikák szerint a Fradi sokkal többet lőtt kapura ellenfelénél, a Sportklub veresége többek között azzal is magyarázható, hogy öt emberelőnyéből egyet sem tudott értékesíteni.

A Sportklubnak három mérkőzése maradt hátra az alapszakaszból: holnap, vasárnap 19 órától az Újpest vendége lesz, majd a hónap utolsó napjaiban sorrendeben a FEHA19 együttesét, illetve a Dunaújvárosi Acélbikák gárdáját fogadja a Vákár Lajos Műjégpályán.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Ferencváros–Csíkszeredai Sportklub 3–1 (1–0, 0–0, 2–1).
Gólszerzők: Julius Marva (17.), Nagy Gergő (56. és 58.), illetve Jevgenyij Szkacskov (42.).
Kapura lövések: 39–25.
Büntetőpercek: 10–6.
Játékvezetők: Vladimir Babic és Németh Márton, illetve Kövesi Bence és Váczi Dávid.