Jól zárt a csíki retesz Miskolcon, a Sportklub legyőzte a DVTK-t

Dobos László 2024. október 06., 21:52

Kiváló védekezésének és remek helyzetkihasználásának köszönhetően győzni tudott a jégkorong Erste Ligában a Csíkszeredai Sportklub. A kék-fehérek vasárnap este Miskolcról hozták el a három pontot.

Küzdelmes meccsen szerezte meg a három pontot a Sportklub Fotó: DVTK/Nagy Gábor Sándor

Nem született gól az első két játékrészben a Miskolci sportcsarnokban a DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub összecsapáson, 40 percen át mindkét csapat tökéletesen védekezett. Az érdemi dolgok a harmadik húsz percben történtek.

A második szünet után rögtön a csíkiak lőttek gólt emberelőnyben Részegh Tamás révén (0–1), de az 56. percben, ugyancsak emberelőnyben az orosz idegenlégiós Roman Berdnyikov találatával a Jegesmedvék kiegyenlítettek (1–1).

•  Fotó: DVTK/Nagy Gábor Sándor
Fotó: DVTK/Nagy Gábor Sándor

Bő egy percre rá újra betalált a székelyföldi együttes, a finn idegenlégiós hátvéd, Jimi Kuronen kapáslövésből újra vezetéshez juttatta csapatát (1–2).

Ezt követően emberelőnybe került a hazai alakulat, a miskolciak kapuslehozatallal is próbálkoztak, a Sportklub azonban tökéletesen védekezett, az eredmény nem módosult.

A vendégcsapat minden játékosa nagyot küzdött, Adorján Attila kapus pedig 96,67%-os teljesítménnyel zárta a mérkőzést.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Miskolci DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub 1–2 (0–0, 0–0, 1–2).
Gólszerzők: Roman Berdnyikov (56.), illetve Részegh Tamás (42.) és Jimi Kuronen (57.).
Kapura lövések: 33–24. Büntetőpercek: 18–18. Játékvezetők: Rencz Dániel és Fényi S. Barnabás, illetve Sábián Balázs és Kolláth Bence.
DVTK Jegesmedvék: Tomas Vosvrda, Praták Dávid (kapusok) – Vokla Roland, Vojtkó Mátyás, Garet Joseph Hunt, Pineo Jason Clarke, Doyle Colin Fredrick (első sor); Jeremy Masella, Alekszandr Skrabov, Miskolczi Márk, Lövei Dávid, Jan Blasko (második sor); Szirányi Bence, Szathmáry Simon, Roman Berdnyikov, Bartos Dávid, Vladiszlav Kulesov (harmadik sor); Szalay Boldizsár, Sánta William, Trozsák Ádám, Csíki Hunor Alpár, Farkas Márton (negyedik sor). Stáb: Láda Balázs (vezetőedző), Galanisz Nikandrosz (másodedző), Sajó Márton (csapatvezető).

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Láday Tamás, Péter Balázs, Részegh Tamás, Becze Tihamér (első sor); Jimi Kuronen, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Rokaly Norbert, Fodor Csanád (második sor); Gecse Hugó, Kristó Csongor, Fredrik Forsberg, Silló Arnold, Niclas Juhani Lucenius (harmadik sor); Eduard Cășăneanu, Both Péter, György Szilárd, Márton Botond, Bíró Gergő (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Sprencz István (csapatvezető).