Hirdetés

Jól tartották magukat a tervhez a GYHK játékosai

A szezon egyik legjobb meccsét játszották a gyergyóiak
Fotó: DEAC/Fucskó Tamás

A piros-fehérek igazán domináns játékot mutattak be és nyertek 5–2-re a DEAC otthonában szerdán este a jégkorong Erste Ligában. Szilassy Zoltán, a Gyergyói Hoki Klub vezetőedzője kiemelte, hogy játékosai jól tartották magukat a tervhez.

2024. február 15., 09:25

„Azt gondolom, hogy az egyik legjobb meccsünk volt a szezonban. Nem mondom, hogy könnyű volt, de magabiztosak voltunk. Nagyon jól tartották a fiúk magukat a tervhez” – kezdte értékelőjét a gyergyóiak mestere.

Mint kiemelte, sokszor elmondták már itt az edzők, hogy a debreceni egy kis pálya és kicsit máshogy kell jégkorongozni, az egy játékosra jutó jégfelület sokkal kisebb, ezáltal a forgalom nagyobb.

A keresztirányú játék itt nem működőképes, többet kell használni a falakat, indirekt bejátszani és ezt nagyon jól csinálták a fiúk.

Szilassy Zoltán megjegyezte, a liga egyik legjobb kapusa volt az ellenfelük, szerettek volna nagy forgalmat generálni a kapuja előtt és sokat lőni. A második harmad után, a statisztikájuk alapján 26-13 volt a lövésarány, tehát ezt is jól abszolválták.

Hirdetés

Kapcsolódó

Berta Ákos a DEAC trénere így látta a mérkőzést: „Először is gratulálunk a Gyergyónak! Azt kaptuk, amit vártunk a meccstől. Gondoltuk, hogy nem fognak úgy pörögni a lábak és nem megy zökkenőmentesen a játékunk.

Többet tett a győzelemért a Gyergyó. Voltak helyzeteink, sajnos most nem mentek be. Kicsit sok, felesleges, ki nem kényszerített hibát követtünk el.

Azt, hogy ezt minek a számlájára tudhatjuk be, azt részben tudjuk. Reméljük, hogy a következő mérkőzésen ezeket nem követjük el” – fogalmazott.

Hozzátette, volt olyan szakasza a mérkőzésnek, amikor jó játékot mutattak és volt esélyük arra, hogy szorosabb legyen a vége. „Sikerült sokáig egy gólon tartani a különbséget és akkor még volt is helyzetünk. Legközelebb ezeket könyörtelenül ki kell használni, úgy ahogy a Gyergyó tette. Egy bajnokesélyes csapat, úgyhogy tőlük is van mit tanulni, főleg egy ilyen meccsből. Megyünk tovább és vasárnap a Csíkszereda ellen megpróbálunk jobb játékot nyújtani”.

Jégkorong Erste Liga, 2023–24-es szezon, alapszakasz, Tizenhetedik hét

Erste Liga, 2023–24-es szezon, alapszakasz

##
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
Győzelem h.u.Gy.h.
Vereség h.u.V.h.
VereségV
Gólk.Gk
PontP
1
FTC-Telekom FTC
39
22
5
3
9
152-99
79
2
Brassói Corona Brassó
39
22
3
1
13
132-103
73
3
Gyergyói Hoki Klub GYHK
39
18
4
5
12
140-124
67
4
Csíkszeredai Sportklub Sportklub
39
19
3
5
12
145-126
65
5
Újpesti TE UTE
38
17
4
3
14
112-106
62
6
Budapest JAHC BJAHC
38
17
3
4
14
134-120
61
7
DVTK Jegesmedvék DVTK
39
15
6
3
15
117-126
60
8
Debreceni EAC DEAC
38
13
4
3
18
113-128
50
9
Dunaújvárosi Acélbikák DAB
39
8
0
7
24
93-148
31
10
Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19
38
4
6
4
24
70-128
28
Csíkszeredai Sportklub:

*A Csíkszeredai Sportklub 3 ponttal büntetve

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Tíz csapattal két hónap múlva rajtol az Erste Liga

Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.

Új korszak a román labdarúgásban: teljesen megújul a VAR-rendszer

Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.

Székelyhon

Huszonkét éves juhász holttestét találták meg Málnáson

Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.

`
Krónika

Drágulások a köbön: csak kapkodjuk a fejünket a lakosságra zúduló árhullámban

A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.

Krónika

Elmarad idén az alternatív Tusványosnak szánt tábor, amelyen tavaly Magyar Péter is részt vett

Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.

Főtér

Internetes csalók ezüst helyett ócskavasat sóztak a hírhedt fővárosi klánvezér fiára – hírmix

Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.

Ez is érdekelheti

Tíz csapattal két hónap múlva rajtol az Erste Liga

Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.

Staffan Lundh: mindent megteszünk, hogy újra győztesek legyünk

A Csíkszeredai Sportklub a napokban hozta nyilvánosságra új vezetőedzőjének kilétét. A posztra a szurkolók számára korábbról már ismerős Staffan Lundh érkezik, aki most a Székely Sport kérdéseire válaszolt.

Megállapodott ponterős hátvédjével a Brassói Corona

A következő idényben is a Brassói Coronát erősíti Pavlo Boriszenko. A rutinos ukrán hátvéd immár kilencedik szezonját kezdi meg a Cenk alatti együttesnél, amely az elmúlt hetekben sorra jelentette be meghatározó játékosai szerződéshosszabbítását.

Húsz év után visszatért a Sportklub kispadjára a svéd vezetőedző

Ritka, hogy már július elején eldől a vezetőedző személye a Csíkszeredai Sportklubnál. A nagy múltú székelyföldi jégkorongcsapat a svéd Staffan Lundhot nevezte ki, aki közel húsz év után tér vissza a kék-fehérek kispadjára.

Tovább erősödik a Corona, újabb két alapemberrel egyeztek meg

Folytatja a keret megerősítését a Brassói Corona jégkorongcsapata, amely újabb két meghatározó játékosa szerződéshosszabbítását jelentette be. A következő idényben is a sárga-kék mezt viseli Rokaly Szilárd és Részegh Tamás.

Újabb két alapember hosszabbított, folytatja a keretépítést a Brassói Corona

A Brassói Corona újabb két hosszabbítást jelentett be a 2026–2027-es jégkorongidény előtt. A klub közlése szerint Rokaly-Boldizsár Richárd és Gajdó Tamás is a sárga-kékeknél folytatja pályafutását.

Két kulcsemberrel is hosszabbított, betonerős csapatot épít a Brassói Corona

Gőzerővel készül a következő idényre a Brassói Corona, amely a 2026–2027-es szezonban ismét több sorozatban is érdekelt lesz. Ennek megfelelően a Cenk-alatti együttes vezetősége folyamatosan dolgozik a keret megerősítésén.

Gyergyóból Brassóba igazolt a finn alapember

Újabb jelentős igazolást jelentett be a Brassói Corona: a következő idénytől a sárga-kékeket erősíti Konsta Mesikämmen, aki az elmúlt három szezonban a Gyergyói Hoki Klub meghatározó hátvédje volt.

Aláírt a Coronához a magyar válogatott csíkszeredai hokis

Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.

Négyszeres Erste Liga-bajnokkal erősítenek a Háromszéki Ágyúsok

A Háromszéki Ágyúsok újabb tapasztalt játékossal erősítik meg keretüket a szezonkezdés előtt. A narancs-kék mezes együtteshez csatlakozik Farkas Tamás, a 34 éves hátvéd, aki a Brassói Coronától érkezik az Ágyúsokhoz.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!