Hetényi bravúrjai sem akadályozták meg a GYHK győzelmét

Gergely Imre 2024. február 14., 22:04 utolsó módosítás: 2024. február 14., 22:07

Végig uralta a Debreceni EAC elleni mérkőzését a Gyergyói Hoki Klub, szerdán este számtalan gólhelyzetből ötöt belőve győzött idegenben, és újabb három pontot gyűjtött a jégkorong Erste Ligában.

Fotó: DEAC/Fucskó Tamás

Nagyon gyorsan vezetést szerzett a GYHK, Dalhuisen bombájába Bodó ért bele úgy, hogy Hetényinek esélye sem volt a védésre. Ezt követően a hazai kapus és Rinne is hozta, amit elvártak tőle, így egygólos gyergyói előnnyel zárult az első harmad.

A második játékrész viszont gyors debreceni góllal indult, egy felelőtlen átadásra Bucskin csapott le és szólóját higgadtan értékesítette. Az egyenlő állás nem sokat tartott, Orbán vágta fel a korongot éles szögből Hetényi füle mellé. Innen kezdve komoly nyomás nehezedett a debreceni kapura, egyre-másra alakultak ki a gólhelyzetek és Imre közelről betette saját kipattanóját. Dominált továbbra is a GYHK, de a semmiből szépített a DEAC, Novotny megpattanó lövésével.

A harmadik harmadban is folyamatosan a piros-fehérek irányították a játékot,

Hetényi tartotta a meccsben az övéit, illetve a kapuvas, ami legalább négyszer csattant a mérkőzés alatt.

Aztán Szigeti lőtt egy varázslatos gólt nagy cselek után. Az 5–2-es végeredményt Vincze Péter állította be, a számos gyergyói emberelőnyből az utolsót kihasználva.

A GYHK ezzel a győzelemmel a harmadik helyre ugrott előre a tabellán. Szilassy Zoltán csapata pénteken az FTC vendégeként lép jégre.

Jégkorong Erste Liga, középső szakasz
Debreceni EAC–Gyergyói Hoki Klub 2–5 (0–1, 2–2, 0–2)
Gólszerzők: Mihail Bucskin (23. perc), Dominik Novotny (35.) illetve Chris Bodó (2.), Brance Orbán (25.), Imre Patrik (29.), Szigeti Ákos (54.), Vincze Péter (59.)
Hajrágólokkal nyert a Brassó Újpesten

A hajrában lőtt gólokkal nyert a brassói Corona Újpesten. A kiegyenlített első harmad után a vendégek szereztek vezetés, ám a lilák 43 másodperc múlva egyenlítettek, és a záró felvonásban emberelőnyben fordítottak. A góllövőlistát vezető Radim Valchar 2–2-re módosította az állást, majd az 57. percben Jared Van Wormer talált be, Kóger Dániel pedig üres kapus találattal zárta le az összecsapást.

Miskolcon eleinte potyogtak a találatok, hét és fél perc után 2–1 volt az állás a hazaiak javára. A meccs derekán volt egy gyors gólváltás, de a DVTK irányítása alatt tartotta az összecsapást, és 6–2-re diadalmaskodott. Sikerükkel a diósgyőriek bejutottak a rájátszásba, ahol már csak egy hely kiadó, ennek megszerzésére a DEAC-nak van a legnagyobb esélye.

DVTK Jegesmedvék–Budapest JAHC 6–2 (2–1, 1–1, 3–0)
UTE–Brassói Corona 2–4 (0–0, 1–1, 1–3)