HIRDETÉS

Jól jött ki az adok-kapokból, a döntő küszöbén a Sportklub

Mathieu Tousingant duplázott a Galac ellen
Fotó: Veres Nándor

2021. április 25., 21:15

A Csíkszeredai Sportklub gólzáporos, kiállításokkal teli mérkőzésen győzte le a Galaci CSM együttesét a román jégkorong-bajnokság elődöntőjének harmadik játéknapján. A kék-fehérek hétfőn zárhatják le a párharcot.

2021. április 25., 21:15

Vasárnap Csíkszeredában folytatódott a Galac és a Sportklub párharca a román bajnokság elődöntőjében, és akárcsak a Duna-parti városban játszott második találkozón, ezúttal is tizenegy találatig jutottak a csapatok.

A székelyföldi alakulat hazai jégen is 7–4 arányban gyűrte le kényelmetlen ellenfelét, az újabb győzelemmel Becze Tihamérék 2–1-re vezetnek összesítésben, így hétfőn 18.30-tól már a döntőbe jutásért harcolhatnak.

HIRDETÉS

A harmadik mérkőzés a sok gól mellett a temerdék kiállításról is emlékezetes marad. Csak az első harmadban hat-hat kisbüntetést osztottak ki a fehérorosz játékvezetők, mindhárom gól emberelőnyben született. A vendégektől Szkacskov köszönt be a második percben, rövidenesen Taratuhin egyenlített kettős fórban, aztán Ribalko ismét a galaciakat juttatta előnyhöz.

A CSM megnyerte az első felvonást, a másodikat viszont megnyomták a hazaiak, és a középső harmadot 4–1-re hozva alapozták meg a sikert.

Tousignant és Loginov góljára Makarov még válaszolni tudott, ezzel 3–3-ra egyenlítve az állást, de Becze öt a négy ellen állította vissza az előnyt, amelyet Fodor növelt.

Az utolsó húsz percben a galaciak újabb orosz légiós, Pajor góljával maradtak meccsben, ám a kék-fehérektől Tousignant duplázott, s bár Becze kihagyott egy büntetőlövést, Biró Tamás 29 másodperccel a vége előtt beállította a végeredményt.

Az Erste Ligában aranyérmes székelyföldi csapat védekezése ezen az estén sem működött megfelelően, támadásban azonban ismét elegendő minőségi helyzetet alakítottak ki a házigazdák, akik jó helyzetkihasználással kerültek a döntőbe közelébe.

Román jégkorong-bajnokság, elődöntő, 3. mérkőzés
Csíkszeredai Sportklub–Galaci CSM 7–4 (1:2, 4:1, 1:1)
Gólszerzők: Andrej Taratuhin (5., kettős emberelőny), Mathieu Tousignant (22., 50.), Alekszandr Loginov (25.), Becze Tihamér (34., emberelőny), Fodor Csanád (36.), Biró Tamás (60.), ill. Jevgenyij Szcskakov (2., emberelőny), Mihail Ribalko (12., emberelőny), Konsztantyin Makarov (32.), Szergej Pajor (45., kettős emberelőny)
Kapura lövések: 45–30
Kiállítások: 20, ill. 18 perc
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Sportklub javára
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

A testkamera felvételei okozták Kovács István vesztét a klubvébén

Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.

FK Csíkszereda–Bukaresti Dinamo – a történelmi meccs élő szöveges közvetítése

Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.

Székelyhon

Két ember meghalt, négyen megsérültek egy közlekedési balesetben

A rendőrség közlekedési tájékoztató központja (Infotrafic) szerint a 7B jelzésű országút Arad és Tornya közötti szakaszán történt balesetben két autó volt érintett.

`
Krónika

Megfordult a trend: hosszú idő óta több romániai távozott Németországból, mint ahány odament

Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.

Krónika

Kiskorúak elektromos rollerrel elszenvedett balesetéért a szülők ellen indítanak bűnvádi eljárást, figyelmeztet a rendőrség

Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.

Főtér

Ilie „Boló” Bolojan előtt két ­út áll a kudarc felé

Van ez a tervezett második deficitcsökkentő csomag, amiben a különleges nyugdíjak problémáját is megoldják állítólag. Na ja. Hogyne. Persze. Naná…

Ez is érdekelheti

Új légiós érkezik a Csíkszeredai Sportklub csatársorába

A kék-fehérek bejelentették, megszerezték Ondřej Machala aláírását, aki a székelyföldi klub második külföldről igazolt játékosa.

Csiszer Ádám marad a Gyergyói Hoki Klubnál | Székely Sport

Negyedik idényét kezdi meg piros-fehér mezben Csiszer Ádám. A gyors, technikás csatár meghosszabbította szerződését, így továbbra is a Gyergyói Hoki Klubot erősíti.

Egyelőre az edzőteremben hangolnak a Háromszéki Ágyúsok

Száraz edzésekkel hangolnak a következő szezonra a Háromszéki Ágyúsok, majd augusztus 4-től jégen folytatják az alapozást. A keretben számottevő változás nem történt, eddig két játékos távozott.

Hazatért a Csíkszeredai Sportklub saját nevelésű kapusa

Hosszú galaci időszak után visszatér szülővárosába Onodi Ottó – a saját nevelésű kapus újra a Csíkszeredai Sportklub játékosa lesz a 2025–2026-os idényben.

Tovább erősíti támadósorát a Csíkszeredai Sportklub

Újabb csatárával hosszabbított szerződést a kék-fehérek együttese – Bíró Gergő a következő szezonban is a Csíkszeredai Sportklub keretét erősíti. A megállapodásról hétfő délelőtt, közösségi oldalán számolt be a klub.

Nyolc évet lehúzott a Sportklubnál, a Bukaresti Steauához igazolt

Újabb székely hokissal erősít a Steaua: a Sportklubtól távozó Eduard Căsăneanu is csatlakozik a bukaresti csapathoz. A fővárosiak keretét fiatal székely tehetségek és rutinos cseh támadók alkotják a 2025–2026-os szezonra.

Fiatal székely csatár tért haza a Csíkszeredai Sportklubhoz

Alakul a Csíkszeredai Sportklub jégkorong együttesének kerete a 2025–2026-os szezonra. A kék-fehérek csütörtökön délelőtt bejelentették, hogy szerződést kötöttek egy helyi születésű játékossal.

Hosszabbított a GYHK brutális lövőerejű légiósa

A Gyergyói Hoki Klub újabb játékosával hosszabbított szerződést: a finn Janne Väyrynen a következő szezonban is a piros-fehérek jégkorongozója lesz.

Izzadság nélkül nincs eredmény: új idényre épülnek az izmok a Gyergyói Hoki Klubnál

A nyári hónapok sokak számára a pihenésről szólnak, de nem a Gyergyói Hoki Klub játékosainak. A csapat már május közepén megkezdte az új idényre való felkészülést. Úgy dolgoznak, hogy a mérkőzések hajrájában lépéselőnyben legyenek.

Újabb támadójával hosszabbított a Csíkszeredai Sportklub

Szerződést hosszabbított Silló Arnolddal – jelentette be kedden délelőtt közösségi oldalán Csíkszeredai Sportklub. A kék-fehérek támadója második szezonját kezdi a csapat kötelékében.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!