Jól jött ki az adok-kapokból, a döntő küszöbén a Sportklub

Orbán Zsolt 2021. április 25., 21:15 utolsó módosítás: 2021. április 25., 21:18

A Csíkszeredai Sportklub gólzáporos, kiállításokkal teli mérkőzésen győzte le a Galaci CSM együttesét a román jégkorong-bajnokság elődöntőjének harmadik játéknapján. A kék-fehérek hétfőn zárhatják le a párharcot.

Mathieu Tousingant duplázott a Galac ellen Fotó: Veres Nándor

Vasárnap Csíkszeredában folytatódott a Galac és a Sportklub párharca a román bajnokság elődöntőjében, és akárcsak a Duna-parti városban játszott második találkozón, ezúttal is tizenegy találatig jutottak a csapatok.

A székelyföldi alakulat hazai jégen is 7–4 arányban gyűrte le kényelmetlen ellenfelét, az újabb győzelemmel Becze Tihamérék 2–1-re vezetnek összesítésben, így hétfőn 18.30-tól már a döntőbe jutásért harcolhatnak.

A harmadik mérkőzés a sok gól mellett a temerdék kiállításról is emlékezetes marad. Csak az első harmadban hat-hat kisbüntetést osztottak ki a fehérorosz játékvezetők, mindhárom gól emberelőnyben született. A vendégektől Szkacskov köszönt be a második percben, rövidenesen Taratuhin egyenlített kettős fórban, aztán Ribalko ismét a galaciakat juttatta előnyhöz.

A CSM megnyerte az első felvonást, a másodikat viszont megnyomták a hazaiak, és a középső harmadot 4–1-re hozva alapozták meg a sikert.

Tousignant és Loginov góljára Makarov még válaszolni tudott, ezzel 3–3-ra egyenlítve az állást, de Becze öt a négy ellen állította vissza az előnyt, amelyet Fodor növelt.

Az utolsó húsz percben a galaciak újabb orosz légiós, Pajor góljával maradtak meccsben, ám a kék-fehérektől Tousignant duplázott, s bár Becze kihagyott egy büntetőlövést, Biró Tamás 29 másodperccel a vége előtt beállította a végeredményt.

Az Erste Ligában aranyérmes székelyföldi csapat védekezése ezen az estén sem működött megfelelően, támadásban azonban ismét elegendő minőségi helyzetet alakítottak ki a házigazdák, akik jó helyzetkihasználással kerültek a döntőbe közelébe.

Román jégkorong-bajnokság, elődöntő, 3. mérkőzés
Csíkszeredai Sportklub–Galaci CSM 7–4 (1:2, 4:1, 1:1)
Gólszerzők: Andrej Taratuhin (5., kettős emberelőny), Mathieu Tousignant (22., 50.), Alekszandr Loginov (25.), Becze Tihamér (34., emberelőny), Fodor Csanád (36.), Biró Tamás (60.), ill. Jevgenyij Szcskakov (2., emberelőny), Mihail Ribalko (12., emberelőny), Konsztantyin Makarov (32.), Szergej Pajor (45., kettős emberelőny)
Kapura lövések: 45–30
Kiállítások: 20, ill. 18 perc
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Sportklub javára