Hiába vezetett háromszor a Sportklub, a Gyergyó nyerte a szezon első székely hokirangadóját

Dobos László 2024. október 18., 21:27

Telt ház előtt zajlott a 2024–2025-ös szezon első székelyföldi hokis rangadója, a Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK összecsapás, amely a vendégek sikerét hozta. A GYHK háromszor egyenlített, majd egy hajrágóllal bebiztosította a győzelmet.

Izgalmas, fordulatos csatát hozott a szezon első székely rangadója •  Fotó: Borbély Fanni
Izgalmas, fordulatos csatát hozott a szezon első székely rangadója Fotó: Borbély Fanni

Színvonalas, jó iramú játékot láthatott a Vákár Lajos Műjégpálya zsúfolásig megtelt nézőközönsége pénteken este. Az első húsz percben mindkét csapat kihasználta egyetlen emberelőnyét: a csíkiak számára Fredrik Forsberg szerezte meg a vezetést a 10. percben, de két percre rá Sebastien Sylvestre egyenlített (1–1).

Döntetlennel zárult a második játékrész is, amelyben felváltva vezettek a csapatok.

•  Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni

Az első szünet után Sebastien Sylvestre egy jól helyezett lövéssel előnyhöz juttatta a Gyergyót (1–2), de a harmad közepén a Sportklub kihasználta második emberelőnyét is, Becze Tihamér védhetetlenül bombázta a hosszú felső sorokba a játékszert (2–2). A második szünet előtti percekben újabb két gólt láthatott a közönség: előbb Forsberg talált be emberhátrányban ellentámadásból (3–2), majd Matias Haaranen egyenlített a kapu közeléből (3–3).

Az 50. percben Forsberg pontos keresztpassza találta meg a csíkiak legújabb szerzeményét, a svéd Lorraine-t aki ismét a Sportklubot hozta előnybe (4–3), és a folytatásban úgy tűnt, hogy a szervezetten és hősiesen védekező hazai védelmet nem is tudja újra feltörni a GYHK.

Azonban egy emberelőnyt ki tudtak használni a piros-fehérek: Vayrynen és Gerrads lövése is kijött Adorjánról, de Sárpátki ütőjéről már a ketrecbe került a korong (4–4). Az utolsó fordulat pedig szűk másfél perccel a játékidő letelte előtt következett, amikor egy hazai korongvesztésből Sylvestre fordult le, és ismét nem hibázott (4–5).

A maradék időben már nem volt lehetősége a Sportklubnak az egyenlítésre, Gyergyói Hoki Klub nyerte az év első, nagyon fordulatos székely rangadóját.

Vendégsiker a székely hokirangadón. Pénteken este a vendégek örülhettek a végén •  Fotó: Borbély Fanni
Vendégsiker a székely hokirangadón. Pénteken este a vendégek örülhettek a végén Fotó: Borbély Fanni

Sajnos, a mérkőzés végén megszakadt egy szép régi hagyomány. Nem hangzott el a székely himnusz.

A mérkőzés elején egy perc néma csenddel a csütörtökön elhunyt Potápi Árpadra, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkárára, a székelyföldi jégkorongsport támogatójára emlékeztek.

A találkozó az Erste Liga mellett beleszámított a román bajnokságba és a Román Kupába is. A két csapat vasárnap este Gyergyószentmiklóson újra megmérkőzik.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK 4–5 (1–1, 2–2, 1–2).
Gólszerzők: Fredrik Forsberg (10. és 37.), Becze Tihamér (32.) és Johan Philip Lorraine (50.), illetve Sebastien Sylvestre (12., 22. és 59.), Matias Haaranen (39.) és Sárpátki Tamás (55.).
Kapura lövések: 19–22. Büntetőpercek: 10–4. Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Sikó Szilárd Levente, illetve Simon Roland és Galusnyák Botond.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Jimi Kuronen, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Részegh Tamás, Péter Balázs (első sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Fredrik Forsberg, Johan Lorraine, Niclas Juhani Lucenius (második sor); Gecse Hugó, Kristó Csongor, Fodor Csanád, Rokaly Norbert, Becze Tihamér (harmadik sor); Eduard Cășăneanu, Both Péter, Silló Arnold, Reisz Áron, Bíró Gergő (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Sprencz István (csapatvezető).

Gyergyói HK: Juha Ramus Rinne, Mag Dávid Örs (kapusok) – Matias Petteri Haaranen, Evan Kenneth Wardley, Vincze Péter, Sebastien Sylvestre, Bodó Christopher (első sor); Kontsa Mesikammen, Fejes Nándor, Orbán Brance, Dallas Jay Gerads (második sor); Janne Jeremias Vayrynen, Robert Alexander Raymond, Imre Patrik, Sándor-Székely Ottó, Sárpátki Tamás Róbert, Szigeti Ákos (harmadik sor); Ádám Zsolt, Csiszer Ádám (negyedik sor). Stáb: Markus Sakari Juurikkala (vezetőedző), Szaller Márk (másodedző), Góga Attila (csapatvezető).

A játéknap további meccsein a Dunaújvárosi Acélbikák hiába vezettek két góllal az első harmad után, az UTE végül simán fordított és nyert hárommal. A BJAHC lenullázta a FEHA19-et, míg a DVTK nagyon szoros meccsne verte a DEAC-ot.