Hazai jégen betlizett nagyot a Gyergyói HK

Gergely Imre 2024. január 07., 21:29 utolsó módosítás: 2024. január 07., 21:32

Gólt sem tudott lőni a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Corona ellen, a piros-fehérek hazai pályán múlták alul magukat idei első Erste Liga mérkőzésükön. A Corona simán és teljesen megérdemelten vitte el a pontokat Gyergyószentmiklósról.

Ez volt a gyerhyóiak leggyengébb teljesítményük talán évek óta Fotó: Szász Adorján

Éveken keresztül nagyon szoros, ki-ki meccseket játszott a GYHK a Brassóval, mindig nüanszokon múlt, hogy ki győz. Ezúttal nem. Ugyanis nem játszott jól a Gyergyói Hoki Klub az év első hazai mérkőzésén, sőt elmondható, hogy ez volt a leggyengébb teljesítményük talán évek óta.

Támadásban sem voltak veszélyesek a piros-fehérek, és a védelemben is voltak hibák. Ilyen volt az első harmadban, amikor Kógert hagyták egyedül a két bulikör között, aki így könnyen szerzett vezetést a vendégeknek, majd Zagidullin góljával emberelőnyben növelték a különbséget a kék-sárgák.

A 0–2-es eredmény teljesen reális volt az első harmadban történtek alapján.

Fotó: Szász Adorján

A második játékrészben sem javult érdemben a helyzet gyergyói szempontból. Orbánéknak volt néhány ígéretes helyzete, két kapuvas is, de gólt nem sikerült ütniük, és

ahányszor úgy látszott, hogy erőre kap a GYHK, a Brassó azonnal betalált.

Kóger előbb egy kontrából, majd egy buliból egyből lőtt gólt, így lett 0–4 negyven perc után, és a mérkőzés eldőlt.

Az utolsó harmadban teljesen érthetően már csak a védekezésre figyelt a Brassó,

a hazaiak sem hittek abban, hogy itt lehet még csoda.

Mindenki a meccs végét várta. Az utolsó percben Valchar belőtte az ötödiket, beállítva a végeredményt.

Szilassy Zoltánnak és stábjának három napja van, hogy rendet tegyen a fejekben. Csütörtökön a Debrecent fogadja a GYHK.

Jégkorong, Erste Liga és romániai bajnokság, alapszakasz:

Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona 0–5 (0–2, 0–2, 0–1).

Gólszerzők: illetve Kóger Dániel (8., 28., 35.), Albert Zagidullin (12.), Radim Valchar (60.).