Háromszor vezetett az ellenfele, a lefújáskor a Csíkszeredai Sportklub örülhetett

Dobos László 2024. január 21., 21:38

Egy rendkívül fordulatos, tizenegy gólt hozó mérkőzésen nyert vasárnap este a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A vendég BJAHC háromszor volt előnyben a Vákár Lajos Műjégpályán, de a hazai gárda végül bezsebelte a pontokat .

Alaposan megdolgozott a sikerért a Sportklub Fotó: Pinti Attila

Telt ház előtt rendezték meg vasárnap este a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán a Sportklub–BJAHC összecsapást, mely sok gólt hozott, hazai győzelemmel zárult.

Mindkét csapatban új név tűnt fel ezen a mérkőzésen, a hazaiaknál bemutatkozott a szlovén Erik Svetina csatár, a vendégeknél pedig a francia bekk, Oliver Dame-Malka. A 24 éves Svetina 23-as mezzel játszott, pályafutása eddigi részét a Jesenicénél töltötte, a jelenlegi szezonban 30 meccsen 7+10 pontot gyűjtött.

Egy távoli lövésből szerzett vezetést a BJAHC, a csíki kapu előtti nagy kavarodásban a Sportklub kapusa nem látta a korongot (0–1). Emberelőnyben, Levin jól eltalált lövésből egyenlítettek a csíkiak (1–1). Az első játékrész következő két találata négy a négy elleni játékban született. Előbb Sofron szép egyéni akciója zárult góllal (2–1), majd a vendégek Mózer révén egyenlítettek (2–2).

Négy gól született a második játékrészben is, amikor újra felváltva lőtték a találatokat a csapatok. Tóth Richárd talált be egy vendég ellentámadás végén (2–3), majd Szkacskov hozta döntetlenre az állást (3–3). Ezt a gólt csak videó-visszanézés után adták meg a játékvezetők. Kubát újra előnyhöz juttatta a házigazdákat (4–3), de a vendégek emberelőnyből ismét kiegyenlítettek (4–4).

A harmadik játékrész elején a vendégek Nagy Krisztián találatával újra vezettek (4–5), de Becze emberelőnyös találatával újra egyenlített a Sportklub (5–5). Az utolsó játékrész közepén Szkacskov találatával ismét vezetett a székelyföldi gárda (6–5). Két és fél perccel a vége előtt időt kért a BJAHC szakvezetése, majd kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, az eredmény azonban már nem változott.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–BJAHC 6–5 (2–2, 2–2, 2–1).
Gólszerzők: David Levin (9.), Sofron István (12.), Jevgenyij Szkacskov (28. és 49.), Karel Kubát (33.) és Becze Tihamér (45.), illetve Sági Martin (2.), Jevgenyij Mozer (13.), Tóth Richárd (23.), Ilja Culigin (36.) és Nagy Krisztián (42.).
Kapura lövések: 29–30.
Büntetőpercek: 14–22.
Játékvezetők: Gergely Lehel és André Attila, illetve Magyar Áron és Bandi Csaba.

Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Karel Kubát, Troy Rutkowski, David Levin, Reisz Áron, Sofron István (első sor); Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Rokaly Norbert, Aidan Brown (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Jevgenyij Szkacskov, Péter Balázs, Becze Tihamér (harmadik sor); Bajkó Csongor, Erik Svetina, Eduard Cășăneanu, Fodor Csanád (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.

Budapest Jégkorong Akadémia HC: Kiss Dániel, Farkas Roland (kapusok) – Szabó Bence, Pozsgai Tamás, Tóth Richárd, Keresztes Levente, Molnár Bálint (első sor); Dóczi Zsombor, Tóth Gergely, Schlekmann Márk, Nagy Krisztián, Sági Martin (második sor); Oliver Dame-Malka, Ivan Vorobjov, Ritter Zalán, Kirils Galoha, Jevgenyij Mozer (harmadik sor); Vitalij Tyeszlenko, Atte Eemeli Karppinen, Jesperi Viikilä, Ilja Culigin, (negyedik sor). Vezetőedző: Kangyal Balázs.