Ladányi Balázs szövetségi edző kihirdette csapatát, amelyben két kapus, hét védő és tizenhárom csatár kapott helyet. A keretnek tagja több székelyföldi születésű játékos is, például Salamon Zoltán és Farkas László Csíkszeredában született, Ravasz Csanád Székelyudvarhelyen, de a családja Csíkszentkirályon él.
A magyarok sorrendben a kazah, az osztrák, a japán, a dán és a francia együttessel találkoznak. Az első helyezett feljut a tízcsapatos elitbe, az utolsó pedig kiesik a divízió 1/B-be.
Összesen 43 ország válogatottja nevezett az U20-as jégkorong-világbajnokságra. Magyarország a második értékcsoportban (divízió 1/A) szerepel, ebben a 11-16. helyekért zajlanak a meccsek. Románia U20-as válogatottja az ötödik értékcsoportba (divízió 2/B) kapott besorolást, és a 29-34. helyekért játszik majd. Ezt a világbajnokságot 2024. január 14-20. között rendezik Belgrádban, ahol a házigazda Szerbia mellett Belgium, Izland, Tajpej és Ausztrália lép majd jégre.
Telt ház, fúvószenekar és kiváló hangulat fogadta a bajnoki döntőnek beillő rangadót vasárnap kora este Csíkszentsimonban. A hazaiak 4–0-ra legyőzték az Agyagfalvi Lendületet, és megnyerték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának bajnoki címét.
A feleknek nem sikerült megállapodniuk, az FK Csíkszereda nem bólintott rá az FCSB által tett ajánlatért Anderson Cearáért. Úgy tűnik, a fővárosiak visszalépnek az üzlettől.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Egy kemping közelében történt az a medvetámadás, amelynek nyomán életét vesztette egy férfi szombaton Szeben megyében. A település polgármestere és egy liberális parlamenti képviselő a medvepopuláció szabályozását sürgeti a tragédia nyomán.
A mítosztalanított román–magyar közös történelem nem széles körű fogyasztásra alkalmas termék, de az MCC-történészkerekasztal előadói egyelőre optimisták.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!