Szombat óta gyakorol együtt a magyar férfi válogatott Miskolcon. A Magyar Jégkorong-szövetség közleménye szerint a keretben néhány változás történt: Szabó Dániel, Horváth Bálint, Fejes Nándor, Szigeti Ákos és Vincze Péter sérülés miatt nem tudott csatlakozni a társakhoz, Csányi Karol pedig még a szlovák liga rájátszásában érdekelt. Helyükre Galajda Zsombort és Rétfalvi Kristófot hívta be a szakmai stáb.
A keretnek tagja a székelyföldi születésű Ambrus Gergő és Mihály Ákos (mindketten Hydro Fehérvár AV19), illetve a Brassói Coronát erősítő Kóger Dániel.
A májusi finnországi elit jégkorong-világbajnokságra hangoló magyar válogatott szerdán és csütörtökön Ukrajnával, a jövő héten pedig Japánnal játszik páros mérkőzéseket a miskolci EUROVIT Hokitavasz elnevezésű felkészülési torna keretében.
A finnországi Tamperében és a lettországi Rigában rendezik május 12. és 28. között a 2023-as elit jégkorong-világbajnokságot. Az A csoport mérkőzéseinek Tampere, a B csoport mérkőzéseinek pedig Riga ad majd otthont. A magyar válogatott az A csoportban, vagyis a finnországi Tamperében játszik majd.
Az A csoportban Finnország, Dánia, Németország, Ausztria, Franciaország, Svédország, Csehország és Magyarország, a B csoportban pedig Kanada, az Egyesült Államok, Svájc, Szlovákia, Lettország, Norvégia, Kazahsztán és Szlovénia szerepel.
A román felnőtt jégkorong-válogatott új szakmai stábbal vág neki az új szezonnak. A csapat irányítását a finn Markus Juurikkala veszi át, segítői Péter Róbert és Zsók Levente másodedzők, valamint Ruczuj Gellért kapusedző lesznek.
Egy találkozót elhalasztottak, a többit lejátszották az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság nyitófordulójából. Két bögözi játékos cserben hagyta társait, miután nem értettek szót egymással.
Elhunyt az a 17 éves fiú, aki szombaton öngyilkossági kísérlet miatt került be a székelyudvarhelyi kórházba, majd vasárnap ismét megkísérelte elvenni saját életét.
Szóbeli és fizikai agresszió ért egy magyar férfit a Kolozsvár közeli Szászfenesen amiatt, hogy a feleségével anyanyelvén beszélt egy zöldségesben. Az áldozat a Krónikának elmondta, nem tett feljelentést az incidensről, mert „nem hiányzik neki a cirkusz”.
Kolozsvárt rendezik meg idén a romániai magyar iskolák országos tanévnyitó ünnepségét az RMPSZ és az unitárius egyház társszervezésével.
Bezártak a polgármesteri hivatalok, a tanárok a tanévkezdés bojkottjára készülnek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!