Olyan volt a mérkőzés, mintha a play-off hetedik meccse lenne. Két egymásból alaposan felkészült csapat küzdött a jégen, nagyon figyeltek arra, hogy ne adjanak könnyű lehetőségeket a másiknak.
Az első harmadban a Fradi egyszer játszott emberelőnyben, de nem jelentett gólveszélyt, a GYHK kétszer, és habár megvoltak a helyzetek, nem sikerült értékesíteni. Gól nélküli döntetlen volt az állás az első szünetben. A második harmad az első megismétlése volt, annyi különbséggel, hogy ezúttal a zöld-fehérek játszhattak kétszer emberelőnyben, Orbánék egyszer, de most is végig hibátlanok maradtak a kapusok.
A piros-fehérek játszottak szebb hokit, az FTC pedig sorozatos kemény ütközésekkel igyekezett elvenni a vendégek lendületét. Egy ilyennél még a meccs elején Mesikamennt harcképtelenné tette Turcotte, (a bírók szabályos ütközésnek látták) a finn bekk nem tudta folytatni a játékot.
A harmadik harmadban aztán megjöttek a gólok is. Előbb Bodó lőtt éles szögből a vas alá emberelőnyben. Ezt még megvideózták a játékvezetők, kapusakadályozást feltételezve, de végül megadták a találatot. Nem sokat tartott a gyergyói vezetés, Kestila nagy lövéssel használta ki a Fradi 4. emberelőnyét.
A meccs hajrájában az FTC egy kapuvasat találó lövésnél, a GYHK Sylvestre kimaradt ziccerénél állt közel a meccs eldöntéséhez, de 60 perc után 1–1 volt az eredmény. Jött a ráadás, amelynek több mint a fele úgy ment el, hogy a hazaiak csak pár másodpercig birtokolták a korongot, de igazán nagy gyergyói helyzet sem volt.
Egészen addig míg Roth került a büntetőpadra:
Szilassy Zoltán időt kért, és az ez alatt megbeszélt taktika bejött, Haaranen óriási lövéssel hozta el a Gyergyói Hoki Klub győzelmét.
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FTC-Telekom FTC | 39 | 22 | 5 | 3 | 9 | 152-99 | 79 |
2 | Brassói Corona Brassó | 39 | 22 | 3 | 1 | 13 | 132-103 | 73 |
3 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 39 | 18 | 4 | 5 | 12 | 140-124 | 67 |
4 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 39 | 19 | 3 | 5 | 12 | 145-126 | 65 |
5 | Újpesti TE UTE | 38 | 17 | 4 | 3 | 14 | 112-106 | 62 |
6 | Budapest JAHC BJAHC | 38 | 17 | 3 | 4 | 14 | 134-120 | 61 |
7 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 39 | 15 | 6 | 3 | 15 | 117-126 | 60 |
8 | Debreceni EAC DEAC | 38 | 13 | 4 | 3 | 18 | 113-128 | 50 |
9 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 39 | 8 | 0 | 7 | 24 | 93-148 | 31 |
10 | Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19 | 38 | 4 | 6 | 4 | 24 | 70-128 | 28 |
Ugyan a válogatottaké a főszerep, a klubcsapatok sem pihennek: gőzerővel készülnek a bajnoki folytatásra. A 2. Ligában vitézkedő Sepsi OSK szombaton délben a Szuperligában szereplő Petrolul Ploiești ellen lépett pályára felkészülési mérkőzésen.
A címvédő Konstancai Farult fogadta hazai pályán az FK Csíkszereda a női labdarúgó Szuperliga 8. fordulójában. Bár Szeitl Szilvia tanítványai végig dominálták a mérkőzést, a helyzetkihasználás nem működött, így maradt a gól nélküli döntetlen.
Életét vesztette egy 17 éves tinédzser, aki motorkerékpárjával egy küldetésben levő rendőrautónak ütközött péntek este Giurgiu egyik utcáján, miután a hatósági jármű nem állt meg a stoptáblánál. A balesetben egy rendőr is megsérült.
Orbán Viktor miniszterelnök, aki pénteken részt vett az RMDSZ 17. kongresszusán a Kolozs megyei Zsukiménesen, útban hazafelé még megállt ebédelni. És ha már itt járt, egy Romániában hagyományos ételt választott, a miccset.
Az aradi Szabadság-szobor egyik alakjának kezéből hiányzik a tőr pengéje. Megpróbáljuk beazonosítani a vandalizmus időpontját, választ keresünk arra, hogy mikor állítják helyre az alkotást, és számba vesszük, hány ízben volt támadás célpontja a szobor.
A történelemszeretet miatt vágott bele az amatőr fémdetektorozásba a szamosújvári asztalosmester, aki nemrég páratlan régészeti kincset talált. Kis Jánossal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!