Haaranen aranygólja döntött az FTC–GYHK csatában

Gergely Imre 2024. február 16., 22:26 utolsó módosítás: 2024. február 17., 09:12

Negyvennégy percig nem született gól a Tüskecsarnokban az FTC-Telekom–Gyergyói Hoki Klub Erste Liga mérkőzésen, és egy óra után is csak 1–1 volt az állás. A hosszabbításban Matias Haaranen szerezte meg a két pontot érő találatot.

Aranygóllal győzött a GYHK az FTC-Telekom otthonában Fotó: Pintér Noémi

Olyan volt a mérkőzés, mintha a play-off hetedik meccse lenne. Két egymásból alaposan felkészült csapat küzdött a jégen, nagyon figyeltek arra, hogy ne adjanak könnyű lehetőségeket a másiknak.

Az első harmadban a Fradi egyszer játszott emberelőnyben, de nem jelentett gólveszélyt, a GYHK kétszer, és habár megvoltak a helyzetek, nem sikerült értékesíteni. Gól nélküli döntetlen volt az állás az első szünetben. A második harmad az első megismétlése volt, annyi különbséggel, hogy ezúttal a zöld-fehérek játszhattak kétszer emberelőnyben, Orbánék egyszer, de most is végig hibátlanok maradtak a kapusok.

Fotó: Pintér Noémi

A piros-fehérek játszottak szebb hokit, az FTC pedig sorozatos kemény ütközésekkel igyekezett elvenni a vendégek lendületét. Egy ilyennél még a meccs elején Mesikamennt harcképtelenné tette Turcotte, (a bírók szabályos ütközésnek látták) a finn bekk nem tudta folytatni a játékot.

A harmadik harmadban aztán megjöttek a gólok is. Előbb Bodó lőtt éles szögből a vas alá emberelőnyben. Ezt még megvideózták a játékvezetők, kapusakadályozást feltételezve, de végül megadták a találatot. Nem sokat tartott a gyergyói vezetés, Kestila nagy lövéssel használta ki a Fradi 4. emberelőnyét.

A meccs hajrájában az FTC egy kapuvasat találó lövésnél, a GYHK Sylvestre kimaradt ziccerénél állt közel a meccs eldöntéséhez, de 60 perc után 1–1 volt az eredmény. Jött a ráadás, amelynek több mint a fele úgy ment el, hogy a hazaiak csak pár másodpercig birtokolták a korongot, de igazán nagy gyergyói helyzet sem volt.

Egészen addig míg Roth került a büntetőpadra:

Szilassy Zoltán időt kért, és az ez alatt megbeszélt taktika bejött, Haaranen óriási lövéssel hozta el a Gyergyói Hoki Klub győzelmét.