Győzelemmel zárta a Brassói Corona az anyaországi meccseit

Dobos László 2024. február 21., 10:15 utolsó módosítás: 2024. február 21., 10:16

A Brassói Corona a Budapest JAHC otthonában győzött három gól különbséggel kedden este a jégkorong Erste Ligában, és ezzel megerősítette második helyét a rangsorban.

Négy gólt lőtt, az összes pontot megszerezte a Brassói Corona Fotó: Várhegyi Erna

A káposztásmegyeri jégcsarnokban tovább folytatódott a BJA HC rossz sorozata, egymás után a nyolcadik vereségét szenvedte el, a Brassói Corona pedig a 4–1-es sikerrel megerősítette második helyét a tabellán. Connor Sills két góllal vette ki részét a sikerből.

Kangyal Balázs, a BJAHC edzője gratulált az ellenfélnek a győzelemhez. „A meccset nagyon jól kezdtük, tudom, hogy furcsa, mert sokszor mondtam, de nagyon jól álltunk bele. Jól és szépen játszottunk, az első harmadban nagyon sokat lőttünk kapura, nagyon sok helyzetünk volt. Utána a szerencse is elpártolt tőlünk.

Lőttünk kapuvasakat, nem is egyet, nem is kettőt, hanem hármat. De tudom, a szerencse tényleg forgandó és egyszer a mi oldalunkra áll. Akkor, ha nagyon sokat dolgozol érte. Nem mondom, hogy nem dolgoztunk ma, de lehet, hogy még több kell, hogy végül ezek a korongok befelé pattanjanak és ne kifelé.

A Brassó egy nagyon komoly minőségű csapat, úgyhogy ellenük mindenre szükség van egy ilyen kaliberű csapattól mint a miénk, ha szeretnénk pontot vagy pontokat szerezni" – nyilatkozta Kangyal.

Fotó: Várhegyi Erna

Strenk Hunor, a Brassói Corona másodedzője úgy látta, hogy jól kezdték a meccset, az első harmadban sikerült elhúzniuk két góllal. „Ez a negyedik mérkőzésünk volt idegenben, egy kicsit komfortzónán kívül volt, hogy nyolc napot voltunk már együtt a hotelben, de büszkék vagyunk a srácokra, hogy remekül megoldották ezt a feladatot is.

Ha a négy mérkőzésre egy egészként tekintünk, akkor elégedettek lehetünk, nagyon kevés gólt kaptunk. Azt a mérkőzést amit elvesztettünk Miskolcon a helyzeteink alapján megnyerhettünk volna.

A BJA ránk jött a második harmad vége felé, illetve a harmadik harmad elején, de jól álltuk a sarat, a nehéz pillanatokat kivédekeztük, illetve a kapus teljesítményünk is rendben volt, ennek köszönhetjük a győzelmet" – mondta el Strenk.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Budapest Jégkorong Akadémia HC–Brassói Corona 1–4 (0–2, 1–1, 0–1).
Gólszerzők: Schlekmann Márk (32.), illetve Sullivan Connor Sills (5., 11.), Judd Blackwater (32.) és Chase Schaber (48.).
Kapura lövések: 36–32.
Büntetőpercek: 6–6.
Játékvezetők: Soós Dániel és Tóth Renátó, illetve Kis–Király barna és Muzsik Ferenc Norbert.

Budapest Jégkorong Akadémia HC: Farkas Roland Kiss Dániel (kapusok) – Szabó Bence, Pozsgai Tamás, Ilja Culigin, Kirils Galoha, Keresztes Levente (első sor); Dóczi Zsombor, Tóth Gergely, Jevgenyij Mozer, Jesperi Viikilä, Schlekmann Márk (második sor); Ivan Vorobjov, Vitalij Tyeszlenko, Tóth Richárd, Nagy Krisztián, Ritter Zalán (harmadik sor); Sági Martin, Ravasz Csanád, Weidemann Márk, Molnár Bálint (negyedik sor). Vezetőedző: Kangyal Balázs.
Brassói Corona: Alex Dubeau, Tőke Zoltán László (kapusok) – Owen Williams, Sébastien Piché, Kóger Dániel, Chase Schaber, Michael Jared van Wormer (első sor); Pavlo Boriszenko, Ryan Gerald, Lowney, Radim Valchař, Philippe Cornet, Judd Blackwater (második sor); Adam Frederick Holwell, Bors Huba, Gajdó Balázs, Sullivan Connor Sills, Albert Zagidullin (harmadik sor); Rareș Vasile, Rokaly Boldizsár Richárd (negyedik sor). Vezetőedző: Dave MacQueen.