Galacon maradtak a pontok

Gergely Imre 2021. február 15., 20:57 utolsó módosítás: 2021. február 15., 20:59

Az utolsó harmadban elkövetett hibák végzetesnek bizonyultak, a Gyergyói Hoki Klub nem tudott pontot szerezni a Galaci CSM elleni negyedik alapszakasz mérkőzésen.

Ezúttal nem tudott pontokat rabolni a GYHK Fotó: Sorin Pana/Sportul Ilustrat

Két harmad után ismét döntetlenre állt a Galaci CSM–Gyergyói Hoki Klub mérkőzés hétfőn este is. A forgatókönyv azonban nem nagyon hasonlított az egy nappal korábbi meccsen történtekhez. Elsősorban a gólok, gólhelyzetek száma volt sokkal kevesebb, 40 perc után 1–1 volt az állás.

Most az első harmad volt a galaciaké, Ruczujnak volt lényegesen több dolga. A GYHK kapusa tette is a dolgát, számos forró helyzetben avatkozott közbe sikeresen, de a 8. percben Nyezsamov lövésének már nem tudta útját állni.

A második harmadban Onodi ideje jött el, a GYHK olyan szintű hokit mutatott be, hogy a házigazdák csak kapkodták a levegőt. Kapuvas, szólóból kimaradt lehetőség, kidolgozott remek gólhelyzetek követték egymást, a gólvonalon azonban csak egyszer jutott túl a korong. A 27. percben a GYHK teljesen összezilálta a Duna-partiakat, olyan volt a játék képe mintha emberelőnyben játszottak volna, és Podlipnik lőtte túl a betömörült hazaiakat.

Fotó: Sorin Pana/Sportul Ilustrat

Az utolsó húsz perc rögtön egy galaci góllal kezdődött, megint Nyezsnamov volt eredményes, aki ravasz mozdulattal használta ki gyergyói védelem megingását.

A kétgólos előny birtokában Kiricsenkóék játszhatták azt, amit legjobban tudnak, tördelték a játékot és korongszerzések után két passzból gólhelyzeteket teremtettek. A GYHK támadásépítései sorra elhaltak, ellenben a 48. percben Ribalko kihasználta a maga lehetőségét. Innen már nem látszott, hogy a piros-fehérek vissza tudnák hozni a meccset, nem ment úgy a játék, ahogy az utóbbi meccseken.

Ettől függetlenül megpróbálták a lehetetlent, az utolsó két percben emberhátrányban is lehozták a kapust. A kockáztatás nem jött be, Makarov üres kapus góllal állította be a 4–1-es végeredményt.

A Gyergyói Hoki Klub most ellenfélre vár, amint a mérkőzés alatt kiderült, a Dunaújvárosi Acélbikáknál újra felütötte a fejét a vírus, így nem jönnek Erdélybe. Sáráék ellenük játszottak volna legközelebb.

Román jégkorong-bajnokság
Galaci CSM–Gyergyói Hoki Klub 4–1 (1–0, 0–1, 2–0)
Gólszerzők: Alekszander Nyezsnamov (8., 41.,), Mikhail Ribalko (48.), Konstantin Ribalko (60.) illetve Matic Podlipnik (27)