Elolvadt a GYHK háromgólos előnye, így is az élre álltak

Gergely Imre 2021. február 14., 21:19 utolsó módosítás: 2021. február 14., 21:21

Háromgólos előnyt adott le, de végül két pont lett a gyergyószentmiklósi jégkorongcsapat jutalma Galacon, azaz két ellentétes harmad és egy döntetlen játékrész után aranygóllal győzött a Gyergyói Hoki Klub. A piros-fehérek ezzel élre álltak a romániai bajnokság alapszakaszában.

Parádéztak a kapusok Fotó: Sorin Pana/Sportul Ilustrat

Nem számítottak könnyű meccsre Galacon a Gyergyói Hoki klub szurkolói, és az első öt percben valóban nehéz időszakot élt meg a piros-fehér alakulat. Makarovék nekiestek a vendégeknek és Ruczuj több nagy bravúrjára volt szükség ahhoz, hogy ne legyen akár 3–0 is a különbség. Azonban túlélte ezt az időszakot a GYHK és magához ragadta a kezdeményezést.

A 7. percben Podlipnik bombázott egy buli után védhetetlenül Onodi ketrecébe. Az első emberelőnyét is kihasználta a Szilassy-Góga legénység, Basaraba fejezett be góllal egy sakk-mattra kijátszott akciót. És a második emberelőny is gólt hozott, St-Amant vágta a hálóba Troncinsky passzát.

0–3 volt az első szünetben. Tökéletes első harmadot produkált tehát a GYHK.

A második 20 perc viszont a 12 légiós, illetve honosított játékossal szereplő galaciaknak sikerült ugyanígy, rögtön a szünet után Szkacsov talált be, majd a 36. percben Machala hozta közelebb a házigazdákat, és a szünet előtt Pajor egyenlített (3–3). Mindegyik egyenlő létszámnál történt, annak dacára, hogy 6 kiállítás is volt ebben a húsz percben. Emberelőny azonban alig: ha az egyik csapatból kiállítottak valakit, szinte azután a másikból is, harmadszorra pedig Podlipnik gáncsolásért, Machala szimulálásért kapott két percet egyszerre.

Fotó: Sorin Pana/Sportul Ilustrat

A harmadik harmadban mindkét csapat óvatosabban játszott, de kapura lövésekben így sem volt hiány. Mindkét kapus verhetetlen volt, Onodinak és Ruczujnak is sokat kellett dolgoznia, és ezt kiválóan teljesítették is. Így 3–3 maradt az állás 60 perc után.

A hosszabbítás nem sokat tartott, a legelső cserében St-Amant lőtte be a győztes gólt, így a GYHK szerezte meg a pluszpontot és ezzel élre állt a romániai alapszakaszban.

A két együttes hétfőn 17 óra 30 perctől újra összecsap.

Jégkorong, romániai bajnokság:

Galaci CSM–Gyergyói Hoki Klub 3–4 hosszabbítás után (0–3, 3–0, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Matic Podlipnik (7.), Joe Basaraba (12.), Shawn St-Amant (18., 61.), illetve Jevgenyij Szkacsov (22.), Patrik Machala (36.), Szergej Pajor (39.).