Folytatta remek sorozatát a GYHK

Gergely Imre 2024. október 11., 22:30

A semleges nézők számára is igazán élvezetes meccset játszott pénteken a Gyergyói Hoki Klub és a DVTK Miskolcon. A fordulatokban gazdag tízgólos párharcon végül a GYHK szerzett három pontot a jégkorong Erste Ligában.

A fordulatokban gazdag tízgólos párharcon a GYHK örülhetett Fotó: Nagy Gábor Sándor

Az első igazán veszélyes akció Kulesov szólója volt, de Rinne védett, azonban a Miskolc mégis vezetést szerzett az első emberelőnyt kihasználva, Masella lőtt távolról pontosan. A hazaiak nem sokáig örülhettek, Csiszer remek passzából Szigeti lőtt egy még remekebbet. Az első harmad elején a DVTK játszott jobban, utána a GYHK, igazságos volt az 1–1-es részeredmény.

A második húsz percben megkapta az első emberelőnyt a gyergyói együttes is, és 11 másodperc alatt ki is használta, Sylvestre tette Orbán elé a korongot, sakk-matt és gól. A következő emberelőny sem volt véletlen, a GYHK uralta a játékot. A két perc fór alatt még nem sikerült betaláni, de rögtön utána Wardley már oda lőtt ahová kell, ezzel 1–3 lett a 35. percben. Ebből két perc múlva faragott a Miskolc, Bergnyikovot írták be gólszerzőnek, videó után.

•  Fotó: Nagy Gábor Sándor
Fotó: Nagy Gábor Sándor

A harmadik harmad eleje nagyon nem volt jó gyergyói szempontból, Szirányi lövése hozta az egyenlítést és rögtön utána Doyle semmit nem ígérő lövése is beakadt, így már a házigazda vezetett. De aztán gyorsan eszmélt a GYHK, Sárpátki egyenlített másodszor is. Majd jött egy újabb emberelőny és Bodó is meglőtte a maga gólját, újra Markus Juurikkala csapata került előnybe.

A vezetés pedig már meg is maradt, annak ellenére is, hogy tűzijáték volt Rinne kapujánál a meccs utolsó perceiben. Vosvrda nyilván lejött a végére és Sándor-Székely Ottó üres kapus találata zárta le a nagyon izgalmas, színvonalas, fordulatos mérkőzést.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

DVTK Jegesmedvék–Gyergyói Hoki Klub 4–6 (1–1, 1–2, 2–3).
Gólszerzők: Jeremy Masella (8. perc), Roman Berdnyikov (37.) Szirányi Bence (43.), Colin Doyle (45.) illetve Szigeti Ákos (11.), Brance Orbán (30.), Evan Wardley (36.) Sárpátki Tamás (47.) Chris Bodó (52.), Sándor-Székely Ottó (60.).